StoryEditorWiadomości rolnicze

Putin chce powtórzyć Wielki Głód. Zrzuca na ukraińskie zboże pociski zapalające [WIDEO]

12.06.2022., 12:06h
Rosja chce wywołać głód na Ukrainie. Putinowi nie wystarcza już bombardowanie magazynów zbożowych i upraw. Chce zniszczyć także przyszłe plony. Okupanci zrzucają więc na ukraińskie pola ze zbożem pociski zapalające…

Rosja zrzuca pociski zapalające na ukraińskie zboża

- Wojska rosyjskie ostrzeliwują ukraińskie pola pociskami zapalającymi - poinformował Andrij Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. 

W poście opublikowanym na Telegramie nawiązał do Wielkiego Głodu na Ukrainie, czyli klęski wywołanej sztucznie przez sowietów w latach 1932-1933.

- Rosjanie, którzy wywołują światowy kryzys żywnościowy, próbując powtórzyć Wielki Głód, również chcą zniszczyć ukraińskie zbiory – napisał i opublikował film, na którym widać płonące zboże.

Zaznaczył, że żołnierze dzielnie gaszą te pożary, ale „terroryzm żywnościowy” musi zostać powstrzymany. 

- Omawiamy z naszymi sojusznikami sposoby rozwiązania kryzysu żywnościowego – poinformował.

Film z gaszenia pożaru zboża po zrzuceniu przez rosyjskie wojska pocisków zapalających opublikowała też ukraińska telewizja Rada.

Rosja niszczy magazyny zbożowe i kradnie zboże

Rosja nieustannie dąży do pogłębienia kryzysu żywnościowego na świecie. Obecnie blokuje północno-zachodnią część Morza Czarnego, co uniemożliwia eksport ukraińskiego zboża. Bombarduje też magazyny i terminale zbożowe.

Jednocześnie Kreml kradnie ukraińskie ziarno i próbuje czerpać zyski z jego sprzedaży dotkniętym suszą krajom afrykańskim.

oprac. ksz, fot. zrzut z ekranu

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. październik 2023 07:49