Dzieci z Niepublicznego Przedszkola ”Miś” na proteście rolnikówFacebook: Niepubliczne Przedszkole
StoryEditorProtest rolników

Tak dzieci wspierają protest rolników! To najsłodsze, co dziś zobaczysz [WIDEO]

21.02.2024., 16:00h
Protesty rolników trwają w całej Polsce. O tym, że odbywają się w słusznej sprawie, świadczy nie tylko to, że przyłączają się do nich inne grupy zawodowe, ale również pojawiające się na demonstracjach…małe dzieci. Sami zobaczcie.

Protesty rolników w Polsce

Protesty rolników w Polsce są reakcją na nadmierny import towarów rolno-spożywczych wątpliwej jakości z Ukrainy oraz politykę „Zielonego Ładu”. Od początku roku w całym kraju są organizowane akcje demonstracyjne, które polegają m.in. na blokadzie dróg. O słuszności akcji protestacyjnych organizowanych przez rolników świadczy nie tylko to, że protestują również gospodarze z pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej, czy przedstawiciele innych grup zawodowych, ale także kilkuletnie dzieci.

Polskie dzieci w proteście z rolnikami

Ogólnopolskie protesty rolników gromadzą coraz większe grono zwolenników, nic jednak nie wzrusza tak jak widok małych dzieci przyłączających się do demonstracji. W ostatnim czasie Internet obiegły zdjęcia maluchów, które w ramach zajęć przedszkolnych rysują traktory i szykują hasła na protesty rolników.

Niepubliczne przedszkole „Miś” na proteście rolników w Lubrańcu

W proteście rolników 24 lutego br. wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Miś” w Lubrańcu, które wraz ze swoimi opiekunkami najpierw przygotowały transparenty z napisami „PRZYSZŁOŚĆ ROLNIKÓW = PRZYSZŁOŚĆ NAS DZIECI!”, a następnie wyruszyły swoimi zabawkowymi traktorkami i koparkami na demonstracje. Maluchy miały również na sobie biało-czerwone ubranka lub niosły flagę Polski.

Mały chłopiec na proteście w Ząbkowicach Śląskich

Przedstawicieli najmłodszego pokolenia nie zabrakło także na proteście rolników w Ząbkowicach Śląskich 12 lutego br. To tam małych chłopiec na ciągniku będącym atrapą John Deere’a, wspierał protestujących gospodarzy.

image

Protest rolników w Ząbkowicach Śląskich

FOTO: Facebook: Krystian Pacholik

Protest rolników w Strzelcach Opolskich

Podczas protestu rolników w Strzelcach Opolskich na ulice miast również wyszły dzieci, które biało-czerwonymi flagami pozdrawiały przejeżdżające traktory.

image

Protest rolników w Strzelcach Opolskich

FOTO: Facebook: Sandra Chorubczyk

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Facebook/Sandra Chorubczyk, Pacholik Krystian, Niepubliczne Przedszkole Miś

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 14:16