Protest na S19Krzysztof Janisławski
StoryEditorProtest rolników

Rolnicy nadal protestują pod Lublinem! "Strajk będzie trwał, aż spłacimy kredyty" [WIDEO]

21.02.2024., 11:50h
Protest w pobliżu Kraśnika na ekspresówce S19 trwa dalej. A wszystko dzięki determinacji okolicznych rolników. – Protest będzie trwał, aż spłacimy kredyty – mówi Marek Wnuczek z Pułankowic.

Rolnicza blokada S19 koło Kraśnika trwa dalej

- Determinacja rolników jest tak duża, że nie było mowy o zakończeniu protestu – mówi Sylwester Dziewulski z Opola Lubelskiego. – We wtorek wieczorem wsparli nas rolnicy, którzy zjeżdżali z innych blokad na "dziewiętnastce".

Ile potrwa protest koło Kraśnika? – Do skutku – mówi Przemysław Wójcik z Nowin koło Lublina, który we wtorek najpierw uczestniczył w proteście w stolicy województwa, a wieczorem dotarł do Kraśnika. – Kraśnik to nasza reduta – stwierdza.

27 lutego rolnicy zablokują Warszawę

Protest na wjeździe do Lublina od strony zachodniej na ekspresówce S19 zakończył się wczoraj późnym popołudniem.

- Nie chcemy marnować energii rolników, policja bardzo dobrze zorganizowała objazdy, więc przedłużanie blokady, to byłaby trochę sztuka dla sztuki – mówi Marek Szuster, rolnik z podlubelskich Strzeszkowic.

Jak zaznacza, pod koniec wtorkowego protestu rolnikom udało się mocno zaakcentować ten dzień w odbiorze społecznym. – Ciągniki rozjechały się po okolicznych miejscowościach, m.in. zrobiły pętlę przez Lublin.

Marek Szuster mówi, że obecnie rolnicy nastawiają się na 27 lutego na wielki protest w Warszawie.

Krzysztof Janisławski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 17:14