Protest w Hrebennem trwał od 9 lutego. W blokowaniu drogi rolników wspierali ich koledzy z całej Polski, m.in. z woj. warmińsko-mazurskiegoFacebook/Rolnictwo Kętrzyn/Protest Rolników Warmińsko Mazurskich/Canva
StoryEditorProtest rolników

Ostatni bastion padł. Protest rolników na granicy w Hrebennem rozwiązany

29.04.2024., 12:14h
Zakończył się protest rolników na przejściu granicznym w Hrebennem. Było to jedyne miejsce na granicy z Ukrainą, w którym trwał strajk. Obecnie cała granica jest wolna od blokad.

Hrebenne: burmistrz nie zgodził się na przedłużenie protestu rolników

Burmistrz Lubyczy Królewskiej Marek Łuszczyński nie zgodził się na przedłużenie protestu rolników na przejściu granicznym w Hrebennem (woj. lubelskie). To oznacza, że ukraińska granica nie jest blokowana już nigdzie. Hrebenne było jedynym przejściem, na którym trwał strajk.

– Nie wyraziłem zgody. Protestujący mogą odwołać się od tej decyzji do sądu – mówi Polskiemu Radiu Lublin burmistrz Łuszczyński. Jego zdaniem na przedłużającym się od kilku miesięcy proteście w Hrebennem tracą firmy, agencje i składy celne oraz mieszkańcy.

Rolnicy: zawieszamy protest po deklaracjach rządu

Sami rolnicy tłumaczą jednak, że zawiesili protest w niedzielę z uwagi na deklaracje strony rządowej, które padły na ostatnim spotkaniu ministra rolnictwa z rolnikami w Rzeszowie.

Nie ma blokad na granicy z Ukrainą

Obecnie żadne przejście graniczne z Ukrainą nie jest blokowane. 21 marca zakończył się protest w Zosinie, 16 kwietnia w Dołhobyczowie, a 22 kwietnia wójt gminy Dorohusk rozwiązał strajk, co wywołało oburzenie wśród rolników. Wcześniej blokady zawiesili podkarpaccy rolnicy na przejściu w Medyce i Korczowej. 

image
Protesty rolników

Koniec protestu rolników na granicy w Dorohusku. Decyzja wójta

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 13:39