mrożone maliny i truskawki 2022envato.elements
StoryEditorKONTROLE NA GRANICY

Pierwsze efekty kontroli na granicy. Kilkadziesiąt ton malin i nasion cofnięte na Ukrainę

15.02.2024., 09:00h
Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych kontroluje towary spożywcze wjeżdżające z Ukrainy na teren kraju. Pierwsze transporty zostały cofnięte.

Nasiona ze szkodnikami

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Rzeszowie podjęła decyzję o natychmiastowym zakazie wprowadzenia do obrotu na terenie Polski i Unii Europejskiej partii 44 000 kg nasion lnu importowanego z Ukrainy. Przyczyną tego zakazu jest stwierdzenie obecności martwych szkodników w tej partii nasion. Decyzja ta ma na celu zabezpieczenie interesów zdrowia publicznego oraz zapewnienie wysokich standardów jakości produktów dostępnych na rynku. Rygor natychmiastowej wykonalności decyzji podkreśla pilność podjęcia działań mających na celu wycofanie produktu z obiegu.

Plastik w malinach

IJHARS w Lublinie ogłosił decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu partii 20 000 kg owoców maliny mrożonej, importowanej z Ukrainy i pakowanej w worki papierowe (800 szt.), ze względu na stwierdzenie obecności plastiku.

Co bada IJHARS?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych monitoruje jakość artykułów rolno-spożywczych w Polsce. Jej zakres działań obejmuje kontrolę zarówno produkcji krajowej, jak i importowanych produktów spożywczych. W przypadku importu artykułów spożywczych, IJHARS sprawuje kontrolę graniczną, weryfikując zgodność importowanych produktów z polskimi normami jakościowymi i bezpieczeństwa żywności. Monitoruje także dostawy, zapewniając, że importowane artykuły spełniają wymagania obowiązujące na terenie Polski.

Michał Czubak

fot. envato.elements

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:43