Prezydencja Komisji Kobiet Copa-CogecaKRIR
StoryEditorCopa-Cogeca

Polka wybrana do władz kobiecej komisji w Copa-Cogeca

15.10.2023., 10:30h
Za nami kolejne wybory do Prezydencji Komisji Kobiet Copa-Cogeca. Jak się okazuje, wśród osób przewodniczących ponownie znalazła się Polka będąca członkinią Krajowej Rady Izb Rolniczych. Kto to taki?

Hanna Chodkowska ponownie została wybrana pierwszą wiceprzewodniczącą Prezydencji Komisji Kobiet Copa-Cogeca. Chodkowska wcześniej pełniła również funkcję delegatki KRIR i członkini Komisji Budżetowej KRIR.

Prezydencja Komisji Kobiet Copa-Cogeca – kto został przewodniczącą?

Podczas wyborów do Prezydencji Komisji Kobiet Copa-Cogeca, które odbyły się 10 października 2023 r. przez aklamację, czyli jednomyślną akceptację całego zgromadzenia, na stanowisko przewodniczącej wybrano Francescę Gironi z Włoch. Po Polsce, Hannie Chodkowskiej, drugą wiceprzewodniczącą została Helma Vermue z Holandii Północnej. Natomiast członkiniami biura w kolejnej kadencji zostały wybrane Jerónimia Bonafé Ramis i Vikoria Östlun

Jakie są cele Prezydencji Komisji Kobiet przy Copa Cogeca?

Celem kobiet tworzących Prezydencję Komisji Kobiet przy Copa Cogeca jest wzmocnienie pozycji kobiet-rolniczek. Kobiety zajmujące się rolnictwem są bowiem niezwykle przedsiębiorczymi i zaradnymi osobami, które stanowią przyszłość polskiej nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Dzięki pracy kobiet należących do Prezydencji status kobiety na wsi się podnosi. Rola rolniczek w społeczeństwie wzrasta, a wiele z nich coraz częściej zajmuje, stanowią dotychczas obsadzane wyłącznie przez mężczyzn, np. zostają sołtysami lub odpowiadają za organizację wydarzeń z życia wsi, co jest niezwykle ważne dla zachowania równowagi w środowisku społeczności wiejskiej.

image
Agencja Kosmiczna

Jak Agencja Kosmiczna będzie wspierać rolników?

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: KRIR, TPR

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 18:04