Protest rolników w PolsceMariusz Dróżdż
StoryEditorProtest rolników

Protesty rolników: Gdzie rolnicy wciąż strajkują?

12.02.2024., 12:00h
Rolnicy są zdeterminowani i nie rezygnują z protestów. Demonstracje przeniosły się na granice, gdzie są wstrzymywane ciężarówki ze zbożem. Polscy rolnicy zapowiadają, że nie odpuszczą, dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione.

Protest rolników w Medyce

Trwa blokada granicy w Medyce. Rolnicy o godz. 9.00 wznowili protest rolników, a ich postulaty pozostają niezmienne. Za organizację demonstracji odpowiada Podkarpacka Oszukana Wieś. Rolnicy mówią dość, domagają się realizacji swoich postulatów oraz sprzeciwiają się napływowi do Polski produktów rolnych z Ukrainy. Jak informują, blokada granicy została wprowadzona do odwołania.

Protest rolników w Dorohusku – na ulicę wysypało się zboże

Rolnicy chcieli również wrócić na przejście graniczne w Dorohusku, jednak nie zostali do niego dopuszczeni, dlatego protestują z odległości, podczas gdy do Polski swobodnie wjeżdżają ciężarówki ze zbożem z Ukrainy. W niedzielę 11 lutego br. na ziemię posypało się ziarno, o czym napisaliśmy TUTAJ. Jak zapowiada członek organizacji „Zjednoczona Wieś”, Bartek Szajner, uruchomiła się cała Polska, a rolnicy znajdujący się obecnie przy granicy otrzymują wsparcie z pozostałych województw i zapowiadają, że będą się rotować.

Protest rolników w Lubyczy Królewskiej

Rolnicy protestują również na granicy w Hrebenne na terenie gminy Lubycza Królewska, gdzie trwa całkowita blokada przejścia. Rolnicy kontrolują tam wjeżdżające do Polski towary. Producenci rolni są obecni przy granicy 24 godz. na dobę. Ponadto rolnicy protestują również na granicy w Zosinie i Dołhobyczowie. 

Jak wynika z informacji przekazanych przez Wiesława Gryna z "Oszukanej Wsi", protest rolników trwa również na granicach w Korczowej oraz przed terminalem zbożowym "Złote Ziarno" w Woli Żydowskiej. Rolnicy szczególnie mocno blokują przejścia graniczne z Ukrainą. Jak zapowiedział Szajner, są wspierani przez innych rolników, którzy docierają na miejsce autokarami i samochodami jadącymi z innych województw. 

Protest rolników na DK 19

Protest rolników trwa również w miejscowości Kózki w gminie Sarnaki. Rolnicy blokują wjazd od strony Łosic. Jak poinformował organizator protestu, na miejscu blokady ruch odbywa się wahadłowo. Strajk został zarejestrowany do 13 lutego br., do godz. 16.00, jednak jak zapowiadają rolnicy, jeśli nie będzie żadnej reakcji ze strony rządzących, droga zostanie całkowicie zablokowana. 

Protest rolników we Wrocławiu

Protest rolników jest również kontynuowany w województwie dolnośląskim na wjeździe do Wrocławia. Zablokowane zostały wjazd i wyjazd z miasta od strony dzielnicy Psie Pole.  

Protest rolników koło Kielc

Jak się okazuje, protesty rolników trwają również na DK 74 w Górnie i Radlinie obok Kielc. Utrudnienia w ruchu są przeiwdywane do godz. 14.00. Rolnicy blokują drogi 50 traktorami. 

Jak podkreślają wszyscy protestujący rolnicy, ich demonstracje odbywają się w interesie całego kraju, dlatego proszą o wyrozumiałość i mają nadzieję, że ich postulaty zostaną wreszcie wysłuchane. 

W piątek 9 lutego br. odbył się Wielki PROTEST rolników w Polsce, a ciągniki blokowały drogi w prawie 300 miejscach.

image
Rolnicy blokują granicę

Podkarpacka Oszukana Wieś wznawia protest rolników na granicy. "Zakaz importu z Ukrainy na 4 miesiące"

oprac. Justyna Czupryniak 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. luty 2024 14:44