Rolnicy szykują armagedon. 20 marca najazd gwiaździsty ciągników na 16 miastKamila Szałaj
StoryEditorRolnicy walczą

Rolnicy szykują armagedon. 20 marca najazd gwiaździsty ciągników na 16 miast

08.03.2024., 17:49h
Rolnicy nie ustają w walce o swoje gospodarstwa. Na 20 marca zapowiadają kolejny, ogromy protest. Tym razem ciągniki mają zablokować każde miasto wojewódzkie.

Protest rolników 20 marca. Najazd gwiaździsty na 16 miast 

20 marca znów cała Polska stanie. Na ten dzień rolnicy zapowiadają ogromną akcję protestacyjną w 16 miastach wojewódzkich. Ciągniki zablokują drogi wjazdowe i wyjazdowe. Staną też pod urzędami wojewódzkimi.

- Na 20 marca został zaplanowany Ogólnopolski Strajk Generalny. Będzie to najazd gwiaździsty na każde miasto wojewódzkie. Nie poddamy się dopóki nasze postulaty nie zostaną w pełni zrealizowane. Do miast wjadą ciągniki - mówi Adrian Wawrzyniak, rzecznik prasowy rolniczej "Solidarności".

Poniżej zapowiedź protestu przez Stanisława Barnę z zachodniopomorskiej Solidarności RI.

​9 marca rozmowy rolników z premierem Tuskiem. "Nie spodziewamy się porozumienia"

Wawrzyniak dodaje, że strajk generalny odbędzie bez względu na rezultat rozmów z premierem Donaldem Tuskiem, które mają się odbyć 9 marca.

- Nie spodziewamy się porozumienia. Z tego co przedstawił premier wynika, że zaprezentuje jutro działania, które podjął ws. zielonego ładu i importu z Ukrainy - zaznaczył rzecznik.

Jak dokładnie będą wyglądały strajki w każdym z miast, tego jeszcze nie wiadomo. W tej chwili rozpoczynają się ustalenia z oddolnymi inicjatywami rolniczymi w sprawie blokad.

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 10:41