fot. PSP Tarnów
StoryEditorWYPADKI

Runął spichlerz zbożowy pod Tarnowem [ZDJĘCIA]

12.02.2024., 12:30h
W niedzielę doszło do zawalenia się fragmentu ściany XVII-wiecznego spichlerza zbożowego, będącego częścią dawnego folwarku.

Radłów. Zawaliła się ściana spichlerza zbożowego

Zdarzenie miało miejsce na odcinku ul. Glowskiej w Radłowie (woj. małopolskie), gdzie gruz z uszkodzonej konstrukcji przysypał część drogi. Na szczęście, w wyniku tego incydentu nie odnotowano żadnych poszkodowanych. Na miejscu działania prowadziła grupa poszukiwawcza z psem.

Straż Pożarna natychmiast zareagowała na sytuację, przeszukując gruzowisko w poszukiwaniu ewentualnych ofiar. Na szczęście, akcja ratunkowa nie była konieczna, gdyż nie odnaleziono żadnych poszkodowanych. W akcji uczestniczyli także przedstawiciele miasta i gminy oraz nadzoru budowlanego, którzy mają zadecydować o dalszych krokach dotyczących zniszczonego budynku.

W budynku prowadzone były prace remontowe

Informacje wskazują, że w chwili zdarzenia w budynku prowadzone były prace remontowe. To element, który może mieć istotne znaczenie przy ustalaniu przyczyn katastrofy budowlanej. Nie wiadomo jednak, czy miało to związek ze sprawą. To będzie oceniane.

Droga została zamknięta

Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierowców, odcinek drogi przy miejscu katastrofy oraz wjazd na ul. Glowską od ul. Szkolnej zostały zamknięte do odwołania. Sytuacja ta wymaga pilnych działań ze strony służb odpowiedzialnych za nadzór budowlany, aby zapobiec ewentualnym podobnym incydentom i zabezpieczyć teren wokół zniszczonego spichlerza.

Michał Czubak

fot. KPP Tarnów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. luty 2024 16:08