Postępowanie w sprawie przejęcia PZZ Wałcz trwa.fot. PZZ Wałcz
StoryEditorwiadomości rolnicze

Stokłosa nowym właścicielem Polskich Zakładów Zbożowych w Wałczu?

12.06.2024., 11:30h
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek dotyczący planowanego przejęcia przez Tomasza Stokłosę kontroli nad Polskimi Zakładami Zbożowymi sp. z o.o. z siedzibą w Wałczu.

Stokłosa chce przejąć PZZ Wałcz

Tomasz Stokłosa, znany przedsiębiorca i rolnik, prowadzi szeroko zakrojoną działalność rolniczą oraz gospodarczą. Jest aktywny na polskim rynku w kilku sektorach, w tym uprawie i sprzedaży zbóż, produkcji kurzych jaj wylęgowych, hodowli drobiu, produkcji i sprzedaży mięsa drobiowego oraz utylizacji odpadów innych niż niebezpieczne. Jego działalność obejmuje zarówno bezpośrednie zarządzanie, jak i kontrolę poprzez szereg spółek zależnych.

Tomasz Stokłosa to prywatnie syn Henryka Stokłosy.

Czym zajmuje się PZZ Wałcz?

Polskie Zakłady Zbożowe sp. z o.o. (PZZ) z Wałcza są istotnym graczem w branży rolniczej i przetwórczej. Firma zajmuje się produkcją przemysłowych mieszanek paszowych i koncentratów dla zwierząt, produkcją mąk, a także hodowlą drobiu. Dodatkowo, PZZ prowadzi działalność handlową produktami rolnymi, zarządza gospodarstwem rolnym, uprawia zboża oraz prowadzi skup i sprzedaż zbóż.

Michał Czubak

fot. PZZ Wałcz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 01:57