fot. MRiRW
StoryEditorŚWIĘTA

Światełko Betlejemskie dotarło do ministerstwa rolnictwa [ZDJĘCIA]

20.12.2023., 09:45h
W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Symbol ten, przenoszony przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, został przekazany ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi, Czesławowi Siekierskiemu.

Światło Pokoju zawitało do ministerstwa

Witając harcerzy, minister Siekierski wyraził swoją radość z okazji gościny Światła Pokoju. Zaznaczył, że dzisiejsza uroczystość, odbywająca się w tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia, jest szczególnie związana z ideą czynienia dobra, którą symbolizuje to wyjątkowe Światło.

„Pokój jest wartością, którą teraz możemy wyjątkowo docenić, wobec sytuacji naszych sąsiadów, wobec wojny w Ukrainie, którą także głęboko przeżywamy i odczuwamy razem z narodem ukraińskim” – podkreślił minister, kładąc nacisk na aktualność przesłania pokoju w obliczu trudnych wydarzeń w regionie.

Minister Siekierski składa życzenia

Pracownicy Ministerstwa, obecni na uroczystości, otrzymali świąteczne życzenia od Ministra Siekierskiego, który jednocześnie podkreślił znaczenie ich pracy w obszarze rolnictwa. „Pamiętajmy, żeby być otwartym dla rolników. To oni są tymi dla których tu pracujemy” – dodał minister, zaznaczając, że rolnictwo pełni kluczową rolę w produkcji żywności i zapewnianiu bezpieczeństwa żywnościowego dla wszystkich obywateli.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju jest poprzedzona hasłem „Czyńmy pokój”. W obliczu trwającej wojny na Ukrainie, która pociąga za sobą lęk i niepewność, Światło to okazja do podkreślenia różnych wymiarów cennego daru, jakim jest pokój.

Kilkudziesięcioletnia tradycja

Symbol ten, płonący od 37 lat w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, jest znakiem pojednania między narodami. W Polsce od 33 lat to harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazują Betlejemskie Światło Pokoju, niosąc je w lampionach do parafii, szpitali, szkół, urzędów i domów. To tradycja, która jednoczy Polaków w duchu solidarności i pokoju, czyniąc z Betlejemskiego Światła Pokoju nie tylko symbol świąt Bożego Narodzenia, ale także wartości, które powinniśmy pielęgnować przez cały rok.

Michał Czubak

fot. MRiRW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 05:08