– Organizując konkurs Wielkopolski Rolnik Roku, wskazujemy niepodważalne atuty wielkopolskiego rolnictwa – podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiegoUMWW
StoryEditorWIADOMOŚCI ROLNICZE

Zgłoś kandydata na Wielkopolskiego Rolnika Roku

09.06.2023., 11:00h
Samorząd województwa wielkopolskiego po raz dwudziesty trzeci organizuje konkurs Wielkopolski Rolnik Roku. Kandydatów do konkursu można zgłaszać do 15 czerwca.

Kto może zgłosić kandydata do tytułu Wielkopolskiego Rolnika Roku?

Mogą to zrobić: gminy, starostwa, związki branżowe rolników, organizacje społeczno-zawodowe rolników, Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Wielkopolski Rolnik Roku - kto może brać udział w konkursie?

W konkursie mogą uczestniczyć rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwo rolne od co najmniej 7 lat. Jeśli przejęli gospodarstwa i pracowali w gospodarstwie wspólnie z rodzicami, wystarczy, że gospodarują na nim co najmniej 5 lat. Do rywalizacji mogą przystąpić producenci rolniczych surowców i żywności przetworzonej i nieprzetworzonej, warzyw, owoców, roślin ozdobnych, materiału hodowlanego, zarodowego, siewnego i szkółkarskiego, wikliny, trzciny, roślin leczniczych i innych.

– Konkurs od samego początku promuje najbardziej przedsiębiorczych wielkopolskich rolników, którzy dostosowują swój warsztat pracy do nowych realiów gospodarowania, wprowadzają w swoich gospodarstwach innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój technologii, ochronę środowiska, odnawialne źródła energii i – co najważniejsze – zwiększają bezpieczeństwo pracy – podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Rolnicy powalczą o tytuł Siewcy Roku oraz nagrody finansowe

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz ankiety konkursowej, które należy przesłać na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi, UMWW w Poznaniu, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań. Laureaci otrzymają tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku, statuetkę Siewcy, a także nagrody finansowe.

Magdalena Szymańska
fot. UMWW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 18:32