StoryEditorPolska

Rolnicy rozrzucili obornik pod domem posła Girzyńskiego i nawali go zdrajcą polskiej wsi

09.11.2020., 16:11h
Pod domem toruńskiego posła PiS, Zbigniewa Girzyńskiego, rolnicy związani z Agro Unią rozsypali obornik oraz wywiesili transparenty informujące, że poseł zdradził polską wieś. Jest to związane z głosowaniem posła „za” Piątką dla zwierząt. Rolnicy obawiają się, że niekorzystne dla rolnictwa prawo wkrótce znów wróci do sejmu.

Rolnicy obawiają się, że nowa Piątka dla zwierząt uderzy w ich gospodarstwa

Włożenie projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt do sejmowej zamrażarki miło spowodować wygaszenie rolniczych protestów. Rolnicy związani z Agro Unią uważają, że jest to chwilowy manewr taktyczny rządzących. Pojawiają się zapowiedzi nowej „piątki dla zwierząt”. Mają w niej zostać wszystkie wzbudzające zdecydowany sprzeciw rolników zapisy w praktyce uniemożliwiające dalszą opłacalną hodowlę i produkcję zwierząt w gospodarstwach.

To dlatego choć już z mniejszą intensywnością podejmowane są akcje, w której rolnicy składają „podziękowania” parlamentarzystom za głosowanie za pierwotną wersją „piątki”.

Obornik i transparenty „zdrajca polskiej wsi” pod domem Zbigniewa Girzyńskiego

W nocy z soboty na niedzielę, z 7 na 8 listopada 2020 roku około godz. 2.00 w nocy rolnicy pojawili się  w willowej dzielnicy Torunia Wrzosy, gdzie znajduje się dom Zbigniewa Girzyńskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości. Pod jego domem zostały złożone mu „wyrazy podziękowania” za głosowanie tzw. piątką Kaczyńskiego. Rolnicy rozrzucili obornik, a na ogrodzeniu pojawiły się kartonowe transparenty z napisami: „Tu mieszka Girzyński. Zdrajca polskiej wsi”.

Tygodnik Poradnik Rolniczy był pierwszą, redakcją która dotarła pod dom toruńskiego posła. Działacze Agro Unii zapowiadają kolejne akcje pod domami kujawsko-pomorskich posłów i senatorów, którzy poparli godzącą w interesy polskiego rolnictwa ustawę.

 

Tomasz Ślęzak

Fot. Tomasz Ślęzak

a
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. wrzesień 2023 11:16