StoryEditorPolicja

Rolnik chciał kupić ciągnik za 60 tys. zł. Nie ma traktora i części kasy

22.10.2021., 17:10h
Rolnik z Mazowsza musiał kupić używany ciągnik. Znalazł idealnie pasujący traktor za 60 tys. złotych. Jednak maszyna rolnicza nie trafiła do jego gospodarstwa, za to rolnik stracił znaczną sumę pieniędzy. Jak został oszukany?

Ostrołęka. Rolnik dał się oszukać. Stracił kilka tysięcy złotych

21 października do ostrołęckiej komendy policji (woj. mazowieckie) zgłosił się rolnik, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu w internecie ciągnika rolniczego. Chciał w atrakcyjnej cenie kupić ciągnik rolniczy. Ciągnika nie ma, a z konta rolnika zniknęło kilka tysięcy złotych. To kwota zaliczki, jaką zażądał sprzedający od rolnika, który był zdecydowany kupić ciągnik wystawiony w internetowym ogłoszeniu.

Kasa przelana, ciągnika nie ma, a kontakt ze sprzedawcą się urwał

56-letni rolnik na wskazane przez sprzedawcę konto przelał zaliczkę w kwocie 3 tys. zł.

– Jednak po wpłacie gotówki i wysłaniu potwierdzenia przelewu MMS sprzedającemu kontakt z nim się ,,urwał”. Sprzedający do chwili obecnej nie zwrócił zaliczki i nie dostarczył ciągnika, a jego telefon komórkowy jest nieaktywny – informuje kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Rolniku, nie daj się oszukać!

Policja apeluje do rolników, ale nie tylko. Apel jest ważny dla każdego, kto kupuje w sieci i znajduje po okazyjnej cenie pojazdy rolnicze i nie tylko.

Apelujemy o zachowanie jak najdalej idącej ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających. Kupując przedmiot za kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych być może należałoby się zastanowić nad ,,poświęceniem” kilkuset złotych, pojechaniu na miejsce i sprawdzeniu, czy taki pojazd w ogóle istnieje. Nie wierzmy także w tzw. „super okazje”. Przedmiot, który jest wystawiony poniżej średniej rynkowej już powinien wzbudzić naszą czujność.” – zaznaczają policjanci z Ostrołęki.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące /pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 00:28