StoryEditorWypadki

Rolnik w ciągniku wpadł w poślizg. Przyczepa i zboże zablokowały drogę

10.12.2021., 15:12h
Traktorzysta robił co mógł, by uratować ciągnik przed wywrotką. Na niewiele się to zdało, ciągnik przewrócił się na bok, a z przyczepy wysypało się całe zboże. Rolnikowi z woj. świętokrzyskiego trafił do szpitala.

Staszów. Ciągnik z przyczepą wypełnioną zbożem przewrócił się na bok

Do zdarzenia drogowego doszło w miniony czwartek w miejscowości Kolonia Grzybów (woj. świętokrzyskie). Na oblodzonej drodze ciągnik wpadł w poślizg i przewrócił się na bok. Traktor jechał z przyczepą wypełnioną zbożem – cały ładunek wysypał się na drogę.

56-letni traktorzysta na szczęście nie był uwięziony w kabinie ciągnika rolniczego. Opuścił ją sam, przed przybyciem służb ratowniczych.

Niemniej uskarżał się na dolegliwości bólowe w klatce piersiowej. Wezwano więc do niego karetkę pogotowia. Po przebadaniu w szpitalu okazało się, że nic poważnego mu się nie stało i traktorzysta został zwolniony do domu.

W działaniach ratowniczych oraz w celu przywrócenia przejezdności drogi brały udział zastępy z JRG Staszów oraz OSP Bogoria i OSP Jurkowice.

Jak to możliwe?! Pod Gostyniem zderzyły się 2 ciągniki [FOTO]

Niedawno do poważnego wypadku doszło także w Pępowie (woj. wielkopolskie). Tam lokalna droga okazała się za wąska dla dwóch ciągników. Żaden z traktorzystów nie chciał ustąpić drugiemu i skończyło się… zderzeniem oraz wywrotką jednego z ciągników rolniczych.

Do wywrotki doszło w momencie wymijania się ciągników. 50-letni kierowca podczas manewru wymijania się z innym ciągnikiem rolniczym, zjechał na prawe pobocze. Pobocze okazało się być bardziej strome niż rolnik sądził. Stracił panowanie nad traktorem i wraz z obornikiem przewrócił się na bok. Ciągnik został na drodze, a przyczepa stoczyła się do rowu.

Michał Czubak
Fot. OSP Bogoria

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 02:29