StoryEditorWiadomości rolnicze

Rolnikowi z Podlasia złodzieje ukradli ciągnik Case

05.09.2022., 13:09h
Rolnik z Podlasia chciał z samego rana rozpocząć zbiór kukurydzy. Jednak z jego planów nic nie wyszło, ponieważ w nocy złodzieje ukradli mu ciągnik Case IH Puma 130. Jak można pomóc rolnikowi odzyskać traktor?

W nocy z 4 na 5 września 2022 roku w miejscowości Rutki w gminie Zambrów na Podlasiu między godziną 00.00 a 4.00 doszło do kradzieży ciągnika marki Case Puma 130 o numerze rejestracyjnym BZA03PM. Kiedy gospodarze wstali rano do pracy, traktora już nie było.

Złodzieje ukradli rolnikowi ciągnik Case IH Puma 130, ale zostawili rozrzutnik

Z informacji przekazanych przez właściciela ciągnika wynika, że pojazd był przygotowany do zbiorów kukurydzy w zestawie z rozrzutnikiem. Rolnik nie pozostawił kluczyka, ale jak sam przyznaje, to nie jest wystarczające zabezpieczenie.

– Ciągnik stał przygotowany do zbiorów kukurydzy, podpięty do rozrzutnika, za budynkami. Kiedy rano o 5 wstałem i poszedłem do pracy rozrzutnik stał odpięty, a ciągnika nie było - powiedział właściciel w rozmowie z redakcją "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

Mężczyzna zapytany o to, czy w stacyjce traktora pozostawił kluczyki, odpowiedział stanowczo, że nie. Jednak sam przyznał, że to nie jest wystarczające zabezpieczenie.

– Kluczyków w stacyjce nie było, ale to już nic nie daje. Ludzie mają takie same ciągniki, takie same kluczyki, przyjdą, zabiorą, nawet się nie wie – podsumował gospodarz.

To, co wyróżnia ciągnik i po czym można go poznać, to brak podpiętych belek z tyłu i frontery od zetora.                                    

Rolnik prosi o pomoc w odzyskaniu ciągnika

Właściciel ciągnika nie ujawnia swoich danych osobowych, ale na potrzeby sprawy udostępnił mediom numer telefonu: 604 675 163 i prosi o kontakt każdego, kto zauważył coś podejrzanego minionej nocy lub widział podobny ciągnik w okolicach Zambrowa i nie tylko.
Informacje na temat kradzieży można również przekazać, dzwoniąc na KPP w Zambrowie.

Jak uniknąć kradzieży ciągnika?

– Tak, prowadzimy śledztwo w sprawie kradzieży ciągnika z miejscowości Rutki, do której doszło w nocy z 4 na 5 września - potwierdza sierż. Marta Jabłońska, oficer prasowa KPP w Zambrowie.

Zdaniem policjantki, rolnicy powinni przykuwać większą uwagę do tego, w jaki sposób przechowują maszyny rolnicze, dzięki czemu unikną kradzieży.

Kluczyki były zabrane, jednak ciągnik znajdował się poza budynkami. Rolnicy powinni starać się chować maszyny rolnicze na noc w pomieszczeniach zamykanych na klucz, a nie pozostawiać poza budynkami – radzi sierż. Jabłońska.

Justyna Czupryniak
fot. archiwum prywatne

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 22:16