StoryEditorPolicja

Seryjny podpalacz w rękach policji. Podłożył ogień pod gospodarstwo

30.09.2020., 17:09h
14 września podłożył ogień pod stodołę z płodami rolnymi. W trakcie dochodzenia wyszła na jaw, że na swoim koncie ma jeszcze trzy inne podpalenia. Seryjny podpalacz został aresztowany.

Wielkopolska: Pożar stodoły z płodami rolnymi nie był przypadkiem

14 września straż pożarna z Gorzowa Wielkopolskiego została poinformowana o pożarze stodoły na terenie Rakoniewic w powiecie grodziskim (woj. wielkopolskie). Pożar strawił baloty słomy i wszystko co znajdowało się we wnętrzu budynków. Ogień zagrażał także budynkom mieszkalnym.

Ewakuacja zwierząt

Tylko szybka i stanowcza reakcja właścicieli gospodarstwa nie dopuściła do tego, żeby życie w płomieniach straciły zwierzęta. Dzięki pomocy osób postronnych bydło udało się wydostać z płonącej stodoły na sąsiednią posesję.

To było podpalenie

Wszystko na miejscu wskazywało, że ogień nie pojawił się tam przypadkowo, a był wynikiem celowego działania. Policjanci przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli przyległy monitoring.

Szybko wytypowano podejrzanego. To 34-latek, który w dniu pożaru pracował nieopodal miejsca zdarzenia. Podczas zatrzymania przyznał się policjantom, że to on podłożył ogień pod gospodarstwo. To także on był tą osobą, która zgłaszała służbom pożar.

W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że 34-latek ma na koncie więcej podpaleń. Ustalono, że przynajmniej czterokrotnie podkładał on ogień, a później przyglądał się akcji gaśniczej.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot. Wielkopolska Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. czerwiec 2024 00:14