StoryEditorWypadki

Skoda zdemolowała ciągnik. Ursus pękł na pół

26.11.2021., 17:11h
W Zborowie (woj. świętokrzyskie) Ursus zderzył się ze Skodą. Do wypadku doszło na skrzyżowania dróg. Po zderzeniu pojazdów ciągnik rolniczy przełamał się na dwie części. Jedna osoba została ranna.

Zborów. Skoda wbiła się w Ursusa

25 listopada przed południem w miejscowości Zborów (woj. świętokrzyskie) zderzyły się dwa pojazdy: Skoda oraz ciągnik rolniczy marki Ursus. Do zderzenia pojazdów doszło na skrzyżowaniu. Ciągnik rolniczy po zderzeniu z osobówką został przerwany na pół. Do szpitala trafiły dwie osoby: 75-letnia pasażerka traktora i 66-letni kierujący ciągnikiem.

Ciągnik skręcał, Skoda wyprzedzała

Z ustaleń policji wynika, że 66-letni kierowca ciągnika rolniczego skręcając w lewo z drogi został uderzony przez skodę, która usiłowała wyprzedzić ciągnik. Siła zderzenia sprawiła, że Ursus przełamał się na dwie części oraz przewrócił się na bok.

Okoliczności zderzenia są wyjaśniane.

Traktorzysta wymusił pierwszeństwo na pijanym?

Kolejne zdarzenie z udziałem ciągnika rolniczego miało miejsce w minioną sobotę około godziny 13 w Ugniewie (woj. mazowieckie). Gdy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że prawdopodobnie kierujący ciągnikiem rolniczym 39-latek wymusił pierwszeństwo wobec vw t6, którego kierujący uciekł z miejsca.

Rozpoczęły się poszukiwanie kierowcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Został odnaleziony – w pobliskim lesie. Jak się okazało, był pijany. 60-latek miał ponad 2,2 promila alkoholu.

Michał Czubak
Fot. Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 11:58