StoryEditorPolicja

Skradziony ciągnik schowany w kukurydzy. A gdzie złodziej?

15.10.2020., 07:10h
Z jednego z gospodarstw rolnych pod Łosicami skradziony został ciągnik rolniczy Ursus. Złodziej ukrył swój łup na polu kukurydzy. Tam ciągnik znaleźli policjanci i oddali go pokrzywdzonemu rolnikowi. Jaka kara grozi złodziejowi ciągnika?

Łosice: na polu kukurydzy w Biernatach Średnich znaleziono skradziony ciągnik

Jak poinformowała we wtorek 13 października 2020 roku mł. asp. Nina Zaniewicz, oficer prasowy KPP w Łosicach, w poprzednim tygodniu funkcjonariusze wydziały kryminalnego łosickiej komendy na jednym z pól w Biernatach Średnich wypatrzyli ciągnik rolniczy marki Ursus. Ich uwagę przykuł fakt, że ciągnik był niemal całkowicie schowany między kukurydzą. Na dodatek miał podpięta kosiarkę rotacyjną, a w pobliżu nie było „żywej duszy”. Policjanci postanowili sprawdzić do kogo należy Ursus i dowiedzieć się czy przypadkiem traktor nie został skradziony. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

 

Rolnik nawet nie zauważył, że skradziono mu ciągnik rolniczy

– Pokrzywdzony 57-letni mieszkaniec gminy Łosice  nie wiedział, że pod jego nieobecność w gospodarstwie sprawcy włamali się do stodoły  i wyprowadzili sprzęt rolniczy. Mężczyzna złożył zawiadomienie o przestępstwie, oszacował straty na 10 tys. złotych – podaje mł. asp. Nina Zaniewicz.

Obecnie mundurowi z Łosic starają się ustalić, kto odpowiada za kradzież ciągnika. Za to przestępstwo złodziej może zostać skazany nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

 

Paweł Mikos
Źródło: KPP Łosice
Fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 11:41