StoryEditorPolicja

Skradziony w Niemczech ciągnik znaleziony w gospodarstwie w Polsce

03.11.2022., 13:11h
Policjanci z Bolesławca (woj. dolnośląskie) na terenie jednej z wsi w Warcie Bolesławieckiej w budynku gospodarczym ujawnili skradzione na terenie Niemiec pojazdy. Pośród nich znajdował się ciągnik rolniczy o wartości 50 tys. euro.

Bolesławiec. Dziupla w Warcie Bolesławieckiej, a w niej ciągnik za 50 tys. euro

Policjanci z Bolesławca otrzymali wiarygodne informacje mówiące o tym, że na terenie jednej z wsi może znajdować się skradziona na terenie Niemiec koparka. Mundurowi postanowili sprawdzić to miejsce i rzeczywiście – w budynku gospodarczym ujawniono koparkę, która pochodziła z kradzieży.

Dalsza eksploracja pomieszczenia wykazała, że w pomieszczeniu znajduje się jeszcze ciągnik rolniczy o wartości 50 tys. euro oraz kamper. Oba te pojazdy również pochodziły z kradzieży na terenie Niemiec. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to blisko 140 tysięcy euro.

51-letni właściciel gospodarstwa został zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzut paserstwa mienia o znaczniej wartości. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwaj złodzieje ukradli zabytkowy ciągnik Lanz Bulldog. Sprzedali go z niską cenę

Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm młodym złodziejom, którzy ukradli zabytkowy ciągnik z gospodarstwa pod Elblągiem.

Wspólnie z 33-latekim przyjechali opustoszałego gospodarstwa lawetą, na która załadowali zabytkową maszynę rolniczą jak swoją i odjechali. Złodzieje wystawili ciągnik na sprzedaż i ulokowali go na wynajętym placu wśród innych pojazdów, aby nie wzbudzać podejrzeń wśród potencjalnych kupców.

Złodzieje wystawili unikatowy ciągnik za cenę o wiele niższą niż podobne maszyny w dobrym stanie i na chodzie. Dlatego szybko znalazł się kupiec, który zapłacił za Lanz Bulldoga 20 tys. złotych.

Michał Czubak/Paweł Mikos
Fot. KPP Bolesławiec

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. czerwiec 2024 00:34