StoryEditorPolicja

Sprytna 37-latka. Ukryła marihuanę na polu kukurydzy. Jaka kara jej grozi?

05.10.2021., 09:10h
Policjanci z Nielisza zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Blisko 30 krzewów rosło na polu kukurydzy w gminie Stary Zamość w woj. lubelskim. 37-letnia właścicielka konopi miała również marihuanę. Jakie konsekwencje grożą kobiecie?

Nielegalna plantacja konopi indyjskich na polu kukurydzy

- Policjanci z Nielisza na polu w gminie Stary Zamość ujawnili nielegalną plantację konopi innych niż włókniste. Kilkanaście krzaków konopi o wysokości od 100 do ponad 200 centymetrów rosło pomiędzy posadzoną tam kukurydzą – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

Policjanci przeszukali również przylegającą do pola posesję. W ogródku ujawnili kolejnych kilka krzaków konopi. Natomiast w bagażniku znajdującego się na podwórzu samochodu w tekturowym pudełku znaleźli liście konopi oraz doniczki z nielegalnymi sadzonkami. Mundurowi sprawdzili także dom, który znajdował się na posesji. W jego wnętrzu odnaleźli słoik z roślinnym suszem oraz młynek.

- Osoba, która posadziła krzaki konopi nie jest właścicielką plantacji kukurydzy – zaznacza Dorota Krukowska-Bubiło.

Marihuana w gospodarstwie w gminie Stary Zamość

Zabezpieczone przez policjantów z Nielisza krzewy oraz susz zostały przewiezione do komendy. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Łącznie policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 30 krzaków konopi innych niż włókniste, liście konopi o wadze 160 gram oraz kilkadziesiąt gram marihuany.

Za konopie indyjskie 37-latce grozi kara więzienia

Do policyjnego aresztu trafiła także właścicielka nielegalnej uprawy. 37-latka z gminy Stary Zamość usłyszała już zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste.
Zgodnie z polskim prawem jest to zabronione i zagrożone odpowiedzialnością karną w wymiarze do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymana odpowie również za posiadanie środków odurzających, za co można trafić do zakładu karnego również na 3 lata.

Krzysztof Janisławski

Fot. KMP w Zamościu

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. czerwiec 2023 22:08