StoryEditorPolicja

Szajka złodziei kradła ciągniki. Straty rolników to aż 240 tys. złotych

25.03.2021., 20:03h
Czterech młodych mężczyzn od kilku miesięcy włamywało się do gospodarstw rolnych i okradało rolników. Łupem szajki padały ciągniki rolnicze i maszyny rolnicze oraz części do nich. Straty rolników są ogromne. Jaka kara spotka przestępców?

Wysokie Mazowieckie: złodzieje kradli rolnikom maszyny rolnicze

W środę 24 marca 2021 roku policjanci z KPP w Wysokiem Mazowieckiem poinformowali o zatrzymaniu czterech podejrzanych o dokonanie serii kradzieży z gospodarstw rolnych znajdujących się w powiecie wysokomazowieckim (woj. podlaskie).

Z ustaleń kryminalnych wynika, że co najmniej od października 2020 roku przestępcy mieli kraść ciągniki i maszyny rolnicze.

– Do tych zdarzeń najczęściej dochodziło w nocy i na niezamieszkałych posesjach w powiecie wysokomazowieckim. Sprawcy wykorzystując nieobecność właścicieli lub ich sen, kradli z posesji i budynków gospodarczych między innymi ciągniki rolnicze, sprzęt rolniczy, olej napędowy, elektronarzędzia, a nawet materiały budowlane – informuje st. asp. Anna Zaremba, oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem.

Pokrzywdzeni rolnicy oszacowali poniesiony straty na łączną kwotę aż 240 tys. złotych.

 

Jaka kara grozi złodziejom ciągników?

Osoby podejrzane o dokonanie tych przestępstw zastały zatrzymane w połowie marca w swoich domach. Są to czterej mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego w wieku od 18 do 29 lat. Jak się okazało większość ze skradzionych maszyn i sprzętów ukryła na swoich posesjach oraz w opuszczonych budynkach. Dzięki temu policjantom udało się odzyskać większość ze skradzionych ciągników.

– Najmłodszy z nich usłyszał zarzut kradzieży, natomiast pozostali mężczyźni zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat – wyjaśnia rzeczniczka wysokomazowieckich policjantów.

Paweł Mikos
Fot. KPP Wysokie Mazowieckie.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 12:13