StoryEditorPolicja

Tajemnicza śmierć rolnika spod Bytowa. Kto go zamordował?

04.12.2021., 18:12h
Kto zabił rolnika spod Bytowa? Okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w wodach jeziora Jeleń, są wyjaśniane. Wstępnie zatrzymano cztery osoby, które po przesłuchaniu zostały zwolnione.

Bytów. Tajemnicza śmierć rolnika

Rankiem 15 listopada w jeziorze Jeleń (woj. pomorskie) w pobliżu posesji znaleziono ciało rolnika. To znany lokalny działacz, który jak podaje ibytow.pl, nie zawsze miał po drodze z miejscowymi urzędnikami oraz lokalnym biznesem.

Obok ciała rolnika, które wg źródła ibytow.pl było tylko w kalesonach i bez jednego buta, znajdował się samochód rolnika. Na ciele widoczne były ślady, mogące świadczyć o tym, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie.

W stodole na posesji rolnika policja miała znaleźć ślady krwi.

Prokuratura wyłącza się z postępowania

Początkowo sprawą miała zająć się prokuratura w Bytowie. Śledczy jednak złożyli do prokuratury okręgowej w Słupsku wniosek o wyłączenie się z postepowania, który to został pozytywnie rozpatrzony. Prokuratura nie ujawniła, dlaczego Prokuratura Rejonowa w Bytowie złożyła wniosek o wyłączenie się ze sprawy.

Brak narzędzia zbrodni i przesłuchania

Zagadkowa śmierć rolnika budzi spore poruszenie w lokalnej społeczności. Policjanci mają nie dysponować narzędziem zbrodni. Nawet nie ujawniają, czy faktycznie było to morderstwo. Przesłuchania w sprawie trwają.

W początkowej fazie postepowania do sprawy zatrzymano cztery osoby. To bliscy rolnika, którego ciało znaleziono w jeziorze. Jednak po przesłuchaniu wszystkie te osoby zostały zwolnione do miejsca zamieszkania.

Michał Czubak
fot. Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 13:00