Field Boy P300, czyli „włoski” Ursus C-325, na ubiegłorocznym festiwaluPrzemysław Staniszewski
StoryEditorFestiwal w Wilkowicach

Festiwal Starych Ciągników w Wilkowicach 2023: terminy i atrakcje

25.07.2023., 17:00h
Festiwal Starych Ciągników w Wilkowicach to moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń, na które rolnicy czekają przez cały rok. Zobaczcie, co czeka na Was w 2023 r.?

Jakie atrakcje czekają na rolników na festiwalu w Wilkowicach?

Rajd zabytkowych traktorów będzie nową i pewnie największą atrakcją tegorocznego XXI Międzynarodowego Festiwalu Starych Ciąg­ników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, który odbędzie się 19 i 20 sierpnia w Wilkowicach. Podczas imprezy będzie można zobaczyć ponad 300 zabytkowych ciągników z Polski, ale także z Niemiec, Czech, Węgier i Danii.

Rajd to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Miłośników Traktorów i Maszyn Rolniczych. To propozycja skierowana dla tych, którzy kochają „jazdę po kołach”. Trasę rajdu zaplanowano w dwóch wersjach: długiej (około 70 km) i krótkiej (dwa razy po 15 km).

Jak będzie przebiegała trasa długa festiwalu w Wilkowicach?

Na trasie długiej zadanie uczestników rajdu będzie polegało na wykonaniu asysty honorowej tarpana z Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, który na skrzyni ładunkowej będzie miał umieszczoną krowę z tworzywa sztucznego. W trakcie przejazdu do wykonania będzie kilka zadań dokumentujących przejazd. Na trasie wyznaczone będą punkty kontrolne, w których trzeba będzie np. wypić herbatę, zjeść ciastko czy upiec kiełbasę. Start nastąpi z muzeum w Szreniawie w sobotę 19 sierpnia. Metę zaplanowano w Osiecznej. Po południu uczestnicy przejadą z Osiecznej do Wilkowic.

Jak będzie przebiegała trasa krótka na festiwalu w Wilkowicach?

Na trasie krótkiej (15 km w jedną stronę), z Wilkowic do Osiecznej i z powrotem, zadaniem uczestników będzie m.in. wykonanie zdjęcia startującego ciągnika na tle obiektu określonego na specjalnej mapce. Ostatnim zadaniem będzie wykonanie zdjęcia na tle dowolnego wiatraka w Osiecznej.

W kolejnych numerach podamy więcej szczegółów dotyczących zarówno samego festiwalu, jak i rajdów zabytkowych traktorów. „Tygodnik Poradnik Rolniczy” objął Festiwal Starych Ciągników patronatem medialnym. 

oprac. Paweł Kuroczycki

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. grudzień 2023 13:43