StoryEditorPolska

Uwaga rolnicy! Oszuści podszywają się pod pracowników KRUS

19.07.2022., 10:07h
Kreatywność oszustów nie zna granic. Tym razem potencjalnymi ofiarami oszustw mogą paść rolnicy, do których zgłaszają się osoby podszywające się pod pracowników KRUS. W związku z doniesieniami Kasa prosi o zachowani czujności, aby nie dać się oszukać oraz okraść. Jak rolnik może potwierdzić tożsamość pracownika KRUS?

Oszuści udają pracowników KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wydała komunikat ostrzegający przed oszustami, którzy podają się za pracowników instytucji. Stawka jest duża, ponieważ rolnicy mogą w ten sposób stać się ich ofiarami i stracić m.in. pieniądze.

"W związku z docierającymi do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informacjami o działaniach oszustów podszywających się pod pracowników KRUS informujemy, że ubezpieczeni i świadczeniobiorcy Kasy obsługiwani są przede wszystkim w siedzibach oddziałów regionalnych i placówek terenowych" - brzmi komunikat Kasy.

Jak rolnik może potwierdzić tożsamość pracownika KRUS?

Zgodnie z prawem - pracownicy KRUS przy okazji wizytowania gospodarstwa rolnego mają obowiązek wylegitymować się za pomocą imiennych identyfikatorów z logotypem rolniczego ubezpieczyciela.

Dodatkowo, taką wizytę można potwierdzić, kontaktując się z właściwą terytorialnie jednostką Kasy. Lista wszystkich oddziałów regionalnych i placówek terenowych jest dostępna pod adresem: Wykaz jednostek KRUS.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
fot. pixabay

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2023 02:01