StoryEditorSzkody łowieckie

W tym roku rolnicy mogą jeszcze bardziej stracić przez szkody łowieckie

15.04.2022., 07:04h
W opolskim rolnicy mogą mieć problem i szkody łowieckie mogą być znacznie wyższe, jak wcześniej. Wszystko z powodu braku zatwierdzenia Rocznych Planów Łowieckich. Bez ich zatwierdzenia myśliwi nie mogą polować.

Opolskie – nie ma zatwierdzonych planów polowań

Z końcem marca wygasły obowiązujące plany łowieckie. Nowe, choć są już ustalone, nie zostały jeszcze zatwierdzone, przez co rolnicy nie mogą wyjść na polowania w opolskiem. Wszystko spowodowane jest nowym podziałem województwa opolskiego na obwody łowieckie oraz podpisywaniem nowych umów ich dzierżawy przez Koła Łowieckie. To może przerodzić się w większe niż zwykle szkody łowieckie u rolników.

Polski Związek Łowiecki interweniuje

W związku z tym Polski Związek Łowiecki postanowił działać w interesie myśliwych, ale także i rolników i wysłał prośbę do Opolskiej Izby Rolniczej oraz prezydentów miast, burmistrzów i wójtów z terenu województwa z prośbą o jak najszybsza zaopiniowanie przedłożonych planów łowieckich. Im z samorządów szybciej wpłynie opinia, tym szybciej zostaną one uzgodnione przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu i zatwierdzone przez nadleśniczych oraz dyrekcję RDPL jak i Ośrodki Hodowli Zwierzyny ALP i PZŁ.

Tym samym myśliwi będą mogli wrócić do polowań, a to oznacza zmniejszenie szkód łowieckich.

Michał Czubak
Fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. luty 2024 16:14