StoryEditorPożary

Wielki pożar kurnika pod Chodzieżą. W akcji 26 zastępów straży

27.08.2022., 08:08h
Od piątku kilkanaście strażackich zastępów pracuje w Adolfowie pod Chodzieżą (woj. wielkopolskie), gdzie starają się ugasić płonący kurnik. W budynku nie było zwierząt.

Chodzież. W Adolfowie doszło do pożaru kurnika

Akcja gaśnicza w Adolfowie (woj. wielkopolskie) rozpoczęła się w piątek 26 sierpnia około godziny 10.30. Służby zostały poinformowane o pożarze kurnika.

- Kiedy pojawiliśmy się na miejscu pożaru, panowało tam bardzo silne zadymienie. Budynek sąsiaduje z drugim podobnym obiektem i jest z nim połączony niewielkim łącznikiem, ale udało nam się zatrzymać ogień i nie dopuścić do przejścia na ten drugi budynek. Ze względu na ilość słomy, gaszenie pożaru może potrwać nawet do soboty – informował w piątek kpt. Artur Binkowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży.

W kurniku nie było zwierząt, tylko magazyn słomy

Na miejscu, w kulminacyjnym momencie, działania prowadziło ponad 25 zastępów strażackich z powiatów chodzieskiego oraz wągrowieckiego. Również w Adolfowie pojawili się przedstawiciele komendy wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Obiekt, choć był kurnikiem, to nie był obsadzony zwierzętami. Wewnątrz znajdowała się jedynie słoma. Kurnik wykorzystywany był jako magazyn dla niej. Było w nim około 300 balotów.

Przyczyna wybuchu pożaru nie jest znana.

Michał Czubak
Fot. OSP Margonin

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 16:13