StoryEditorWypadek

Wyciek amoniaku w zakładzie mięsnym Animex Foods - ewakuowano ponad 600 osób

18.03.2023., 09:03h
W piątek 17 marca 2023 roku na terenie zakładu produkcyjnego spółki Animex Foods w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

Starachowice. Niebezpieczny wypadek w zakładzie mięsnym Animex Foods

Ponad 600 osób zostało ewakuowanych z powodu niebezpiecznego zdarzenia w zakładzie produkcyjnym Animex Foods w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). W zakładzie mięsnym doszło do wycieku amoniaku, który jest substancją toksyczną i wybuchową. Na miejsce wezwano służby ratownicze i specjalną jednostkę ratownictwa chemicznego. Cztery osoby wymagały pomocy medycznej z powodu duszności i podrażnienia gardła.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 14.15.

Zanim na miejsce dotarły służby, to pierwsze działania zostały podjęte przez pracowników zakładu. Uruchomiono awaryjny system wentylacyjny, ewakuowano wszystkich pracowników, a Grupa Techniczna Zakładu zabezpieczyła wyciek oraz instalację przed eskalacją zagrożenia.

Jeszcze w trakcie prowadzonych działań na miejscu przez właściwe służby, część pracowników mogła wrócić na swoje stanowiska pracy.

Noga utknęła w maszynie – wypadek w Animex Foods

Piątkowe niebezpieczne zdarzenie nie jest pierwszym i zapewne nie ostatnim, do którego doszło na terenie zakładu. Kilka miesięcy wcześniej służby interweniowały w tym obiekcie w związku z wypadkiem wciągnięcia kończyny dolnej pracownicy przez maszynę.

Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wycięli elementy maszyny, które zmiażdżyły jedną z nóg kobiety, a ta razem z nimi została przetransportowana do szpitala. To tam wykonano odpowiednie zabiegi, by oswobodzić bezpiecznie nogę rannej kobiety.

Michał Czubak
Fot. KW PSP Kielce

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. kwiecień 2024 13:35