StoryEditorWypadki

Wypadek na polu. Kombajn do ziemniaków przygniótł kobietę

18.11.2021., 19:11h
Praca w gospodarstwie wiąże się z wieloma zagrożeniami. Na własnej skórze przekonała się o tym jedna z kobiet pracująca przy zbiorze ziemniaków we wsi Gardei (woj. pomorskie). Kombajn do ziemniaków przygniótł kobietę.

Kwidzyń. We wsi Gardei kombajn do ziemniaków przewrócił się i przygniótł kobietę

Zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych do kwidzyńskich służb wpłynęło 9 listopada około godziny 11.15. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna z osób – kobieta – pracująca przy zbiorze ziemniaków, została przygnieciona przez kombajn. Służby nie wiedząc dokładnie, jakie obrażenia ma kobieta oraz jak bardzo jest przygnieciona kombajnem, na miejsce udały się strażackie zastępy ze specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego. W trakcie dojazdu okazało się, że pomoc ciężkiego sprzętu nie będzie potrzebna.

Kobiecie pomogli współpracownicy – podkopali się pod kombajn

Ciężki sprzęt został zawrócony, ponieważ pomoc dla poszkodowanej przyszła błyskawicznie. Współpracownicy rannej kobiety nie zastanawiali się długo i zaczęli działać na własną rękę, byle tylko uwolnić poszkodowaną z potrzasku.

Własnymi rękami wykonali podkop pod kobietą, dzięki czemu można było ją swobodnie uwolnić. Jej obrażenia nie były poważne, bowiem rannej kombajn przygniótł tylko kończynę.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Koszmarny wypadek. Ciągnik przygniótł rolnika. Ratownicy długo walczyli o jego życie

Do wypadku doszło w 23 października w Podobinie (woj. małopolskie). Z nieustalonych dotąd przyczyn ciągnik rolniczy marki Ursus przewrócił się i przygniótł kierującego nim traktorzystę. Kiedy na miejsce dotarła pomoc, mężczyzna nie dawał oznak życia.

Długotrwała reanimacja rolnika

Strażacy natychmiast zajęli się poszkodowanym bez funkcji życiowych, którego spod pojazdu wyciągnęły osoby postronne, a następnie prowadzili działania ratownicze. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa oraz wentylacja w końcu przyniosły pożądany skutek: serce rolnika zaczęło samo bić, wróciło krążenie. Przytomności jednak nie odzyskał.

Rolnik przygnieciony przez ciągnik. Ratowało go LPR

- Do wypadku doszło w niedzielę, około godziny 18, w miejscowości Turza – informuje asp. sztab. Paweł Klimek z KMP w Tarnowie. - 51-latek kierował ciągnikiem rolniczym, do którego doczepiony był duży zbiornik na płyny.

Z relacji policji wynika, że mężczyzna jadąc polną drogą o dużym nachyleniu doprowadził do wywrócenia się traktora. Ciągnik przewrócił się na lewy bok i przygniótł mężczyznę w rowie. Pierwszy do rannego dotarł mężczyzna, który słyszał warkot silnika ciągnika rolniczego, a po chwili dziwne trzaski. Niezwłocznie wezwał pomoc.

Michał Czubak
fot. PSP Kwidzyń

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. grudzień 2023 21:47