StoryEditorWypadki w rolnictwie

Wypadki w rolnictwie: dwa ciągniki rozpadły się na kawałki

04.07.2018., 15:07h
W ciągu 2 dni doszło do dwóch bardzo groźnych wypadków z udziałem ciągników rolniczych. W obu przypadkach zderzenia z samochodami były tak duże, że traktory dosłownie rozpadły się na części. Aż 4 osoby trafiły do szpitala. 

Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło w ostatnim czasie na Warmii oraz na Mazowszu. W obu przypadkach doszło do zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. 

Pod Mińskiem Mazowieckim ciągnik rozpadł się na kawałki 

Pierwszy z wypadków miał miejsce w poniedziałek, 2 lipca 2018 roku w około godz. 14.30 w miejscowości Wola Polsk (gmina Jakubów) pod Mińskiem Mazowieckim. Doszło tam do zderzenia auta osobowego z ciągnikiem rolniczy. Traktor rozpadł się na kilka części. 

– W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala – podaje przedstawiciel OSP Dobre, które było jedną z jednostek biorących udział w akcji. Na miejscu musiało pojawić się nawet  Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Policja ustala obecnie przyczyny wypadku. 

W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala  

Ciągnik z przyczepą zderzył się z Volvo, w którym były 4 osoby

Do drugiego wypadki doszło we wtorek. 3 lipca 2018 roku około godz. 22.00 na na drodze powiatowej Krekole – Stoczek Klasztorny w powiecie lidzbarskim (woj. warmińsko-mazurskie).

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący traktorem z przyczepą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującej osobowym Volvo. Siła zderzenia obu pojazdów była tak duża, że ciągnik przewrócił się do przydrożnego rowu i rozpadł się na części – informuje podkom. Monika Klepacka, oficer prasowa KPP w Lidzbarku Warimińskim.

W wypadku poszkodowana została 85-letnia pasażerka Volvo, która z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana do szpitala. Pozostałe 3 osoby podróżujące osobówka nie odniosły poważniejszych obrażeń. Bez szanku na zdrowiu z tego zdarzenia wyszedł także 74-letni rolnik, który kierował ciągnikiem. 

Obecnie lidzbarscy policjanci wyjaśniają  przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Siła zderzenia obu pojazdów była tak duża, że ciągnik przewrócił się do przydrożnego rowu i rozpadł się na części  

Paweł Mikos

Fot. KPP Lidzbark Warmiński, OSP Dobre 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 14:38