fot. KPP Łęczna
StoryEditorWYPADKI

25-latek uciekał Ursusem przed policją. Lista grzechów traktorzysty poraża

29.11.2023., 19:30h
Niedawno mieszkańcy gminy Milejów stali się świadkami nietypowej sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie. Młody traktorzysta, mający na koncie nie tylko nietrzeźwość, ale także szereg innych wykroczeń, postanowił stanąć do nietypowej rywalizacji z lokalnymi funkcjonariuszami.

Łęczna. Traktorem w ogrodzenie

Całe zamieszanie zaczęło się od zgłoszenia zaniepokojonej mieszkanki, która doniosła, że kierowca ciągnika zniszczył bramę na jej prywatnej posesji i następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko podjęli działania i ruszyli na poszukiwanie sprawcy. Na miejscu ujawniono porzucony traktor, co tylko zainicjowało kolejny etap niebezpiecznej ucieczki.

Traktorzysta zaskoczył policjantów i... wrócił po porzucony ciągnik rolniczy

Gdy funkcjonariusze przystąpili do działań, nie spodziewali się, że młody mężczyzna pojawi się ponownie i postanowi wsiąść za kierownicę swojego pojazdu. Rozpoczął się dramatyczny pościg, w trakcie którego nietrzeźwy traktorzysta ignorował sygnały dźwiękowe i świetlne policji, przemieszczając się zarówno po jezdni, jak i polach.

Traktorzysta ponownie porzucił ciągnik, lecz tym razem wpadł

Po pewnym czasie zdecydował się na desperacką ucieczkę pieszo, lecz wkrótce został zatrzymany przez konsekwentnych mundurowych. Okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu, co znacznie przekracza dopuszczalne normy. Co więcej, mężczyzna był objęty sądowym zakazem kierowania pojazdami, co tylko potęgowało jego przewinienia.

Dewastował co popadnie

W trakcie pościgu nieodpowiedzialny traktorzysta dokonał również dewastacji, uszkadzając bramę i ogrodzenie na prywatnych posesjach. Wszystko to składa się na listę przestępstw, do których dochodzi jeszcze niezatrzymanie się do kontroli policji.

Młody mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a teraz stoi przed perspektywą surowych konsekwencji. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności za swoje niebezpieczne i nieodpowiedzialne działania. To wydarzenie stanowi ostrzeżenie dla innych, ilustrując, jak niebezpieczne mogą być konsekwencje prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz ignorowania przepisów ruchu drogowego. Warto pamiętać, że każde nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych, a życie i zdrowie innych użytkowników dróg zawsze powinny być priorytetem.

Michał Czubak

fot. KPP Łęczna

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 08:45