fot. arch. red.
StoryEditorWYPADEK

34-latek doczepił sanki do ciągnika i zrobił kulig dla rodziny z dziećmi. Skończyło się szpitalem

22.01.2024., 17:30h
Zimowe dni pełne śniegu i lodu są doskonałą okazją do aktywności na świeżym powietrzu, takich jak saneczkarstwo, narciarstwo czy jazda na łyżwach. Jednakże, ważne jest, aby uczestniczyć w tych rozrywkach w sposób bezpieczny, mając na uwadze zarówno własne, jak i innych bezpieczeństwo. Kulig za ciągnikiem rolniczym to nie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Sokołów. Niebezpieczny kulig za ciągnikiem rolniczym

Niedawne zdarzenie na terenie powiatu sokołowskiego (woj, mazowieckie) stanowi przestrogę dla wszystkich, którym w śnieżnej scenerii marzy się kulig za ciągnikiem rolniczym. 34-letni kierowca ciągnika rolniczego, mieszkaniec tego samego powiatu, przewoził dwie osoby dorosłe i troje dzieci na saneczkach, które były przyłączone do pojazdu. W trakcie jazdy sanie pokonały garb na drodze utworzony z lodu, co spowodowało ich przewrócenie wraz z uczestnikami.

W wyniku tego zdarzenia obrażenia ciała odniosła 38-letnia kobieta, która została przetransportowana do szpitala. Kierowca ciągnika rolniczego był trzeźwy.

Apel policji o bezpieczeństwo w trakcie zimowych zabaw

- Zwracamy się o szczególną ostrożność i odpowiedzialność w trakcie organizacji zimowych form atrakcji i wypoczynku. Ciągnięcie sanek na drodze publicznej grozi nie tylko niebezpieczeństwem dla uczestników, lecz również mandatem dla organizatora takiego kuligu - podaje policja z Sokołowa Podlaskiego.

image
WYPADKI

55-letni traktorzysta zmiażdżony przez ciągnik. ZGINĄŁ na miejscu

Bezpieczny kulig, czyli kiedy jest to możliwe?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dozwolonym sposobem przemieszczania się na saneczkach po drodze publicznej jest korzystanie z zaprzęgu. Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym, a konkretnie art. 34 oraz art. 60 ust. 2 pkt 4, reguluje kwestie związane z tym zagadnieniem. Niedopuszczalne jest ciągnięcie sanek za pojazdem mechanicznym na drodze publicznej, co nie tylko stwarza zagrożenie dla uczestników, ale również naraża organizatora na mandat.

Michał Czubak

fot. arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 03:43