fot. KPP Łask
StoryEditorWYPADKI

35-latek wjechał Ursusem w BMW. Grozi mu 60 tys. zł kary

20.07.2023., 13:00h
W dniu 17 lipca 2023 roku doszło do poważnej kolizji na drodze powiatowej w miejscowości Wrzeszczewice, gdzie 35-letni mieszkaniec gminy Łask, kierując niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym i będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do zderzenia z samochodem BMW.

Łask. Ursus zderzył się z BMW. Kierowca ciągnika zaczął uciekać po kolizji

O godzinie 18:00, 35-letni kierowca ciągnika marki Ursus, w wyniku nieodpowiedzialnego manewru wymijania, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok samochodu marki BMW, którego kierowcą był 23-latek. Po zderzeniu, kierujący ciągnikiem zatrzymał się na chwilę, ale szybko opuścił miejsce zdarzenia. Pościg prowadzony przez poszkodowanego zakończył się kilkaset metrów dalej, gdzie został zatrzymany przez policję.

Uciekał, bo był pijany. Policja podała szczegóły zdarzenia

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że 35-letni kierowca ciągnika był nietrzeźwy, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Należy podkreślić, że jazda pod wpływem alkoholu jest nie tylko niebezpieczna, ale również niezgodna z obowiązującymi przepisami.

Jakie konsekwencje spotkają pijanego traktorzystę?

W związku z powyższym, 35-latek będzie musiał stawić się przed sądem, który podejmie decyzję w sprawie jego dalszego losu. Prawo przewiduje surowe sankcje za jazdę w stanie nietrzeźwości, w tym zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat oraz obowiązek świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, gdzie wysokość świadczenia może wynosić od 5 do 60 tysięcy złotych. Ponadto, grozi mu zagrożenie karą pozbawienia wolności do 2 lat.

​Michał Czubak
​fot. KPP Łask

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:10