fot. OSP Nowa Wieś Zbąska
StoryEditorPOŻAR

62-letni rolnikowi stanęło serce na widok pożaru zboża. Zmarł we własnym ciągniku [ZDJĘCIA]

24.07.2023., 15:30h
W sobotnie popołudnie, 22 lipca, w miejscowości Cegielnia w powiecie opatowskim doszło do pożaru zboża na pniu. Sytuację próbowali opanować strażacy, którzy skutecznie powstrzymali rozprzestrzenianie się ognia. W trakcie akcji gaszenia natrafiono na ciało 62-latka.

Pożar zakończony śmiercią traktorzysty

Tragiczny wypadek w miejscowości Cegielnia (woj. świętokrzyskie). Śmierć w swoim ciągniku poniósł 62-letni mężczyzna. 22 lipca, w miejscowości Cegielnia w powiecie opatowskim doszło do pożaru zboża na pniu. Do pożaru zadysponowano liczne jednostki gaśnicze. W trakcie prowadzenia działań u jednej z osób doszło do zatrzymania krążenia. Strażacy musieli więc nie tylko ratować mienie przed płomieniami, ale również starali się uratować życie 62-latka, który zasłabł w swoim ciągniku rolniczym.

Wezwano służby medyczne

Strażacy, po zbadaniu parametrów życiowych 62-latka, ustalili że nie posiada on wyczuwalnego tętna. Przystąpili do RKO. Działania te prowadzone były wspólnie z przybyłą na miejsce zdarzenia załogą pogotowia. Niestety, wysiłek medyków i strażaków zakończył się fiaskiem. Życia 62-latka nie udało się uratować.

​Włoszczowa. Spłonęła wiata z balotami w Łachowie

​W piątek 21 lipca we wsi Łachów (woj. świętokrzyskie) zapaliła się wiata o powierzchni około 90 metrów kwadratowych. Wewnątrz wiaty znajdowały się baloty oraz słoma. Także wewnątrz niej znajdowały się dwa ciągnik rolnicze.

Niestety, pojazdów nie udało się uratować. Ciągniki, jak i większa część wiaty uległy spaleniu.

Michał Czubak

fot. OSP Nowa Wieś Zbąska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. lipiec 2024 06:01