fot. PSP Radziejów
StoryEditorWYPADKI

68-latek ciężko ranny w czasie żniw kukurydzanych. „Poszedł po kolby kukurydzy i nie zauważył kombajnu”

26.11.2023., 16:00h
W wypadku, który miał miejsce na polu kukurydzy w okolicy Bezled (woj. warmińsko-mazurskie), 68-letni mężczyzna odniósł poważne obrażenia. Dochodzenie prowadzone przez policję ma na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia z udziałem kombajnu do kukurydzy.

Bartoszyce. Wypadek na polu kukurydzy

Według wstępnych ustaleń policji, starszy mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, udał się na pole kukurydzy w trakcie koszenia upraw. Poszedł tam po kolby kukurydzy, jednak nie zauważył pracującego kombajnu. Kierowca maszyny, poinformował, że nie dostrzegł nikogo na polu przed momentem kontaktu z przystawką do ścinania kukurydzy.

Po zatrzymaniu kombajnu okazało się, że 68-latek odniósł ciężkie obrażenia. Natychmiast udzielono mu pierwszej pomocy, zatamowano krwotok, a następnie wezwano służby ratunkowe. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Bartoszycach, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Policja wyjaśnia wszelkie okoliczności

W celu pełnego wyjaśnienia okoliczności wypadku, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a sam kombajn został poddany szczegółowym oględzinom przez biegłego. W trakcie tych działań ustalono, że kombajnista był trzeźwy.

Policja poinformowała, że pobrano krew od poszkodowanego celem przeprowadzenia badań laboratoryjnych mających potwierdzić, że był pod wpływem alkoholu. Dochodzenie w tej sprawie ma na celu ustalenie wszystkich szczegółów i okoliczności tego tragicznego wypadku. Policja apeluje jednocześnie o rozwagę i ostrożność na polach upraw, szczególnie podczas żniw, a także zwraca uwagę na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa, które mają chronić życie i zdrowie wszystkich uczestników prac rolniczych.

Michał Czubak

fot. ilustrujące

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. kwiecień 2024 06:39