Pixabay
StoryEditorwypadki

Byk uciekł z gospodarstwa. Goniło go 16 strażaków

29.02.2024., 13:30h
W sobotę, 24 lutego, strażacy ochotnicy z gminy Zduny stawili czoło nietypowej sytuacji, gdy z jednego z gospodarstw w Zalesie uciekł byk.

Łowicz. Byk na wolności. Ścigali go strażacy

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę około godziny 7.35. Wtedy straż pożarna otrzymała informacje o uciekinierze, który wybrał wolność. Aby schwytać byka, do akcji wkroczyło aż 16 strażaków, którzy połączyli siły ze służbami weterynaryjnymi, aby skutecznie uporać się z tym niebezpieczeństwem.

Dzięki zgranej współpracy strażaków i lekarza weterynarii, który zaaplikował zwierzęciu odpowiedni środek, udało się ostatecznie obezwładnić byka.

image
Opas wolców

Opas wolców lepszy niż buhajów? Rolnik z Mazowsza nie ma wątpliwości

Pogoń za bykiem trwała ponad dwie godziny

Strażackie przepychanki ze zwierzęciem nie były łatwe. Zanim udało się zwierze obezwładnić minęły ponad dwie godziny. Wcześniej strażacy musieli odizolować zwierze, by nikomu nie stała się krzywda. Dopiero wówczas można było przystąpić do działań.

W działaniach udział wzięły jednostki OSP Złaków Kościelny i OSP Złaków Borowy, a także strażacy z JRG w Łowiczu (woj. łódzkie). W akcję zaangażowany był też sam właściciel zwierzęcia. Rolnik, korzystając z własnych środków, przetransportował byka do swojej zagrody.

Michał Czubak

fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 09:43