Rajd pijanego kierowcy ciągnika zakończył się w rowiePolicja Tomaszów lubelski
StoryEditorWypadki

Ciągnik z prasą dachował pod Zamościem. 37-latkowi grozi 5 lat więzienia

22.08.2023., 15:30h
Przewróceniem ciągnika rolniczego z podpiętą prasą do słomy zakończył jazdę na zakręcie w Dobużku 37-letni kierowca ciągnika. Wypił znacznie więcej niż sugerowane policjantom "jedno piwo". Mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Na dodatek to nie pierwszy jego wybryk, ma już bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ciągnik nie wyrobił się na zakręcie i wylądował w rowie

Do wypadku doszło w miniony piątek po godz. 20 w Dobużku w woj. lubelskim (powiat Tomaszów Lubelski). Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że doszło tam do przewrócenie ciągnika rolniczego z podpiętą prasą do słomy.

Zgłoszenie się potwierdziło. Patrol drogówki zastał na miejscu wypadku ciągnik w rowie i jego 37-letniego kierowcę. Był to mieszkaniec gminy Łaszczów.

- Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna jadąc w kierunku Łaszczowa, stracił na zakręcie panowanie nad kierownicą, zjechał do przydrożnego rowu i wywrócił zespół pojazdów – informuje młodsza aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Panie władzo, było tylko jedno piwko

Operator ciągnika miał sporo szczęścia, bo nie doznał poważnych obrażeń, mimo że prowadzony przez niego ciągnik dachował w rowie.

Policjanci na miejscu stwierdzili, że mężczyzna był kompletnie pijany. - Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że kierujący "wydmuchał" ponad 3 promile alkoholu. Mundurowym tłumaczył, że "wypił tylko piwo kilka godzin wcześniej" – kontynuuje Małgorzata Pawłowska.

To nie pierwszy karygodny wyczyn nieodpowiedzialnego traktorzysty

37-latek nie po raz pierwszy wszedł w konflikt z prawem, ponieważ, jak informuje policja, ma już na koncie miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Po ostatnim wyczynie będzie miał sprawę w sądzie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Krzysztof Janisławski

Fot. Policja Tomaszów Lubelski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 04:30