fot. KPP Mogilno
StoryEditorWYPADKI

Cysterna z paliwem staranowała ciągnik. Massey Ferguson zdemolowany [FOTO]

18.09.2023., 09:00h
Prędkość i nieuwaga doprowadziły do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i cysterny do przewozu paliw, do którego doszło w Wylatowie pod Mogilnem (woj. kujawsko-pomorskie). Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Mogilno. Ciężarówka staranowała Masseya Fergusona

Musiał się przerazić traktorzysta, kierujący ciągnikiem rolniczym Massey Ferguson, gdy zauważył pędzącą na niego ciężarówkę-cysternę. Traktorzysta próbował ratować się przed czołowym zderzeniem, ale nie miał gdzie uciekać. Ograniczały go barierki. Czołówki nie udało się uniknąć. Na szczęście obyło się bez strat w ludziach, tylko sprzętu szkoda. A wszystko przez nieuwagę kierującego ciężarówką i prędkość tego pojazdu.

54-latek jechał za szybko

Na miejscu pojawiły się służby ratownicze, które zaskoczone były rozmiarem szkód i efektem końcowym w postaci braku osób poszkodowanych. Rozpytano, czy któryś z uczestników wymaga pomocy medycznej, ale nie była ona konieczna.

- Działania strażaków polegały na sprawieniu linii gaśniczej, ponieważ w trakcie rozpoznania stwierdzono, że pojazd ciężarowy przeznaczony jest do przewozu cieczy zapalnych. Po zlokalizowaniu kierowcy, który potwierdził, że samochodem nie przewoził żadnej substancji zastępy zneutralizowały plamę ropopochodną z jezdni przy użyciu sorbentu oraz trocin. Odłączono akumulatory w pojazdach oraz kierowano ruchem na drodze krajowej. Kierowcy pojazdów po przebadaniu przez PRM pozostali na miejscu zdarzenia - podaje straż pożarna w Mogilnie.

Do pracy mogli więc przystąpić policjanci z ruchu drogowego.

- Kierujący ciężarową cysterną służącą do transportu paliwa nie dostosował prędkości do warunków ruchu i w celu uniknięcia zderzenia z jadącym przed nim innym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się z ciągnikiem marki Massey Ferguson - informuje podkomisarz Tomasz Bartecki z policji w Mogilnie.

Sprawca kolizji został przez mundurowych ukarany mandatem karnym.

Michał Czubak
​fot. KPP Mogilno, PSP Mogilno

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 19:04