Młody rolnik, pracując na lekko pochyłym terenie, nagle zauważył, że jego ciągnik zaczyna się ślizgać.fot. FF Neumarkt/Mkr.
StoryEditorwypadki

Dachowanie ciągnika podczas zbioru trawy. Młody rolnik cudem przeżył

17.05.2024., 09:30h
W weekend w austriackim mieście Neumarkt im Mühlkreis podczas załadunku zielonki doszło do groźnego wypadku. Ciągnik rolniczy dachował. Młody rolnik przez pewien czas uwięziony był w kabinie.

Austria. Dachowanie ciągnika rolniczego podczas zbioru kiszonki

Młody rolnik, pracując na lekko pochyłym terenie, nagle zauważył, że jego ciągnik zaczyna się ślizgać. Próbował ratować traktor i wyprowadzić pojazd ze ślizgu bocznego, ale to się nie udało, Traktor przewrócił się i zatrzymał na dachu, co mogło skończyć się tragicznie. Jak donosi austriacki nadawca ORF, rolnik cudem nie odniósł żadnych obrażeń.

Rolnik bez żadnych obrażeń

Młody rolnik, mimo niebezpiecznej sytuacji, zdołał się uwolnić z przewróconego ciągnika jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych. Po dotarciu na miejsce, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Neumarkt im Mühlkreis przystąpili do działań ratunkowych.

W operacji uczestniczyły także jednostki z Freistadt, które przybyły na miejsce z ciężkim pojazdem ratowniczym. Dzięki wykorzystaniu kilku wyciągarek oraz dodatkowych ciągników, strażacy zdołali postawić przewrócony pojazd z powrotem na koła.

oprac. M. Czubak

fot.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 09:19