fot. archiwum policja.pl
StoryEditorKRADZIEŻ

Dwóch złodziei ukradło mini traktor z osprzętem. Straty rolnika to aż 150 tys. zł

17.01.2024., 09:00h
Cała sytuacja miała miejsce w województwie śląskim, gdzie podejrzani, działając wspólnie i w porozumieniu, mieli skorzystać z lawety do przewiezienia skradzionej maszyny rolniczej.

Opole. Złodzieje ukradli mini traktor wraz z osprzętem

Sprawa rozpoczęła się w połowie października, gdy pokrzywdzony zgłosił włamanie na swoją posesję oraz kradzież cennego sprzętu, w tym mini traktora wyposażonego w osprzęt do odśnieżania i prac polowych. Straty oszacowano na ponad 150 000 złotych. Kryminalni podjęli śledztwo, a ich praca operacyjna doprowadziła do ustalenia dwóch podejrzanych.

Złodzieje zatrzymani, a co z maszyną rolniczą?

W wyniku działań śledczych, 10 stycznia, policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, u którego na posesji odnaleziono część skradzionego osprzętu, w tym kosiarkę. Drugi podejrzany, 36-latek, sam zgłosił się do prokuratury. Funkcjonariusze zabezpieczyli również gotówkę w wysokości kilku tysięcy złotych na poczet ewentualnych przyszłych kar.

image
KRADZIEŻ

45-latek ukradł rolnikowi 3 tony cebuli.... ROWEREM!

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. Dochodzenie w sprawie jest kontynuowane, a śledczy pracują nad odzyskaniem pełnej wartości skradzionego mienia.

Michał Czubak

fot. fot. archiwum policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 12:22