StoryEditorWYPADKI

Golf wpadł na traktor. Kierowca osobówki trafił do szpitala i dostał 15 punktów karnych

26.09.2023., 12:30h
Do zdarzenia doszło 24 września na ulicy Polnej w Lutogniewie (woj. wielkopolskie). Samochód osobowy zderzył się tam z ciągnikiem rolniczym.

Krotoszyn. Golf zderzył się z Johnem Deerem w Lutogniewie koło Krotoszyna

Na miejscu ustalono, że kierowca pojazdu marki VW Golf, 35-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, wykonując nieprawidłowy manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z pojazdem skręcającym w lewo, a mianowicie z ciągnikiem rolniczym marki John Deere, którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Osoby z Golfa zabrane do szpitala

W wyniku tego zderzenia kierowca i pasażerka Golfa odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala w Krotoszynie. Na szczęście ich obrażenia nie były poważne. W szpitalu okazało się, że ich obrażenia nie kwalifikują się do rozpatrywania zderzenia pojazdów jako wypadek. Zderzenie Golfa z ciągnikiem rolniczym uznano więc za kolizję i ukarano sprawcę.

35-letniego kierowcę Golfa, sprawcę kolizji, ukarano mandatem karnym w wysokości 2 000 zł oraz przyznano mu 15 punktów karnych.

Nieudane wyprzedzanie przyczyną wielu podobnych zdarzeń

Właśnie nieudane wyprzedzanie jest jedną z przyczyn wypadków, które mają miejsce. Tak było w przypadku głośnego zderzenia BMW z ciągnikiem rolniczym na Mazowszu. Tam kierujący samochodem osobowym, znajdując się na skrzyżowaniu dróg, zdecydował się wyprzedzać ciągnik siodłowy i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku ciągnikiem marki John Deere.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Film z tego zdarzenia możecie obejrzeć w tym miejscu.

Michał Czubak

fot. arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 20:36