fot. PSP Strzelin
StoryEditorWYPADKI

Groźny wypadek na Dolnym Śląsku. Przewrócona cysterna z mlekiem zablokowała drogę

29.11.2023., 17:30h
28 listopada o godzinie 17:25 Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu otrzymało dyspozycję wyjazdu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego (SGRT) "Brzeg" na 180.9 kilometr dolnośląskiego odcinka autostrady A4 w kierunku Katowic.

Cysterna z mlekiem zablokowała autostradę

Zgłoszenie dotyczyło przewróconej ciężarówki przewożącej mleko, która blokowała przejazd na tym odcinku drogi. Dyżurny strzelińskiej straży skierował na miejsce akcji dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiązowie. Po dwunastu minutach od zadysponowania, zastępy dotarły na miejsce.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że przyczepa cysterny przewróciła się w poprzek drogi, blokując przejazd autostradą w kierunku Katowic. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Ze względu na charakter zdarzenia i utrudnienia atmosferyczne zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego. Wspólnie z zastępami z powiatu strzelińskiego udrożnili drogę. Policja i przedstawiciele zarządcy drogi w godzinach wieczornych przywrócili ruch kołowy na autostradzie.

Zjechała wprost pod mlekowóz. Wypadek pod Radomiem

W środę, 29 listopada, około godziny 14:45 doszło do poważnego wypadku w Klwatce Królewskiej pod Radomiem. Zderzyły się tam ciężarówka przewożąca mleko i samochód osobowy.

Kierująca samochodem osobowym marki Volvo, 47-letnia kobieta, z nieznanych do tej pory przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, co spowodowało zderzenie z ciężarówką marki Scania. Informacje te przekazała Justyna Jaśkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Ciężarówka Scania, prowadzona przez 47-letniego mężczyznę, w wyniku zderzenia wpadła do rowu. Na miejsce zdarzenia przybyła Straż Pożarna, a także Policja. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana - kobieta kierująca Volvo. Z uwagi na to, że doznała obrażeń, została zabrana do szpitala na badania. 

Michał Czubak

fot. PSP Strzelin

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 08:57