Policja Pruszcz Gdański
StoryEditorWYPADKI

Karambol ciężarówek pod Gdańskiem. Z jednej wysypały się tony kukurydzy

09.12.2023., 09:30h
Wczoraj po godzinie 10 doszło do kolizji trzech ciężarówek na drodze krajowej S7 (woj. pomorskie). Z jednego z pojazdów wysypały się tony kukurydzy. Utrudnienia spowodowane zderzeniem ciężarówek trwały przez wiele godzin.

Pruszcz Gdański Trzy ciężarówki przewożące soję, kukurydzę i węgiel zderzyły się na S7

Do zderzenia doszło w piątek na wysokości miejscowości Koszwały. Zderzenie spowodowało poważne konsekwencje. W wyniku zdarzenia trzech ciężarówek jedna osoba została uwięziona w pojeździe, jednak dzięki błyskawicznej interwencji strażaków udało się ją uwolnić, a następnie przekazać służbom pogotowia ratunkowego.

Poszkodowany to kierowca ciężarówek, która przewoziła kukurydzę. W wyniku wypadku część ładunku wysypała się na drogę, dodatkowo sprawdzając jeszcze większe utrudnienia komunikacyjne.

Jak ustaliła policja, kierowca jednej z ciężarówek najechał na tył poprzedzającego pojazdu, który zatrzymał się z powodu zatoru drogowego. Kolejne pojazdy nie były w stanie uniknąć kolizji, prowadząc do tragicznych wydarzeń na S7.

Wielogodzinne utrudnienia spowodowane sprzątaniem

Droga krajowa S7 została całkowicie zablokowana. Aby minimalizować utrudnienia, władze skierowały ruch na objazd, a kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Na miejscu działało sześć zastępów straży pożarnej, w tym wyspecjalizowana grupa ratownictwa technicznego z Gdańska.

Michał Czubak

fot. Policja Pruszcz Gdański

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. luty 2024 01:20