fot. kadr z filmu
StoryEditorPOLICJA

Ponad 100 rękawów z kukurydzą zniszczone! Sabotaż?

28.11.2023., 11:30h
Na popularnej platformie społecznościowej TikTok pojawił się film, który ujawnił masowe zniszczenie zakiszonej kukurydzy. Czy był to sabotaż?

Tony kukurydzy zniszczone

Autor filmu, użytkownik jacek.dolec, udostępnił nagranie, na którym widać, jak około 100 rękawów z kukurydzą zostało brutalnie zniszczonych. To tragiczne zdarzenie pociąga za sobą straty sięgające milionów złotych.

Film ujawnia moment, w którym dziesiątki rękawów przeznaczonych do zakiszania kukurydzy zostały pocięte i zniszczone. 

Według komentarzy pod filmem, wydarzenie to miało miejsce na południu województwa opolskiego, w malowniczej miejscowości Baborów.

Skala szkód: matematyka jest nieubłagana

Niewątpliwie najbardziej porażający aspekt tej tragedii to liczby. Zniszczona kukurydza to aż 100 rękawów. Przyjmując średnią cenę skupu kukurydzy w tym sezonie na poziomie 400 zł za tonę, straty finansowe związane ze zniszczeniem tego plonu mogą być oszacowane na miliony złotych.

Jak i kiedy do tego doszło?

Na podstawie dostępnych w sieci informacji udało nam się ustalić, na czyim terenie mogło dojść do tak wielkich szkód. Skontaktowaliśmy się z firmą, do której on należy. Jednak do czasu publikacji materiału nie doczekaliśmy się odpowiedzi oraz komentarza do tej przykrej sytuacji, którą udało się uwiecznić na nagraniu wideo.

Michał Czubak

fot. kadr z filmu

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 23:23