Wypadek rolniczy - zdjęcie poglądowearchiwum redakcji
StoryEditorPijany rolnik

Młody rolnik wpadł pod ciągnik. Przyznał, że "nieco" wypił, dokładnie… "12 piw i trochę wódki"

20.07.2023., 10:00h
25-latek z gminy Wolbrom (woj. małopolskie) kierował ciągnikiem na "podwójnym gazie". Jego przygoda zakończyła się pod kołami maszyny. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez LPR. Rolnik przyznał, że...trochę wypił.

Do zdarzenia, w którym obrażenia odniósł 25-letni mężczyzna, doszło w poniedziałek 17 lipca 2023 r. Chwilę przed godziną 21.00 dyżurny Komisariatu Policji w Wolbromiu otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło po tym, jak ciągnik przewrócił się na kierującego nim rolnika. Po przybyciu na miejsce policji okazało się, że rolnik, prowadząc prace polowe niedaleko swojego miejsca zamieszkania, spadł z ciągnika rolniczego. Traktor przejechał po nim, jednak mężczyzna przeżył i został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Olkuszu. Po przeprowadzeniu badań alkomatem okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd, mając ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ile wypił rolnik z Małopolski, którego przejechał ciągnik?

Rolnik, który został przejechany przez własny ciągnik, nie odniósł większych obrażeń. Z jego relacji wyniknęło, że w dniu zdarzenia wypił "12 piw i trochę wódki". Będący pod wyraźnym wpływem alkoholu rolnik, nie zdecydował się zrezygnować z prowadzenia traktora. Teraz sprawą zajmie się policja, która sprawdzi, czy mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, kierował ciągnikiem po drogach publicznych i czy stwarzał zagrożenie dla innych osób.

Apel olkuskiej policji do rolników

Po wypadku z udziałem pijanego rolnika olkuska policja wydawała apel do pracujących w polu, by zachowywali szczególną ostrożność. Oto rady policjantów dla rolników:

  • Nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu i nie pozwólmy też, aby czynili to inni!
  • Nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
  • Pamiętajmy również o tym, że należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną.
  • Nie przewoźmy osób na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek dobrze zabezpieczmy przed upadkiem i osunięciem.
  • Szczególną uwagę zwracajmy na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.

oprac. Justyna Czupryniak

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 00:02