fot. KMP Białystok
StoryEditorWYPADKI

Nieudane wyprzedzanie ciągnika rolniczego. 33-letni motocyklista zabrany przez LPR

18.09.2023., 10:30h
Źle dla 33-latka, kierującego jednośladem, zakończył się manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego. Motocyklista na skutek zderzenia z traktorem trafił do szpitala drogą powietrzną.

Białystok. Motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym na trasie Białystok - Wojszki

Wypadek miał miejsce 13 września około godziny 8 rano. Doszło do niego na wysokości miejscowości Klewinowo (woj. podlaskie). W zderzeniu udział brały dwa pojazdy: ciągnik rolniczy oraz motocykl. Jak nietrudno się domyślić, zderzenie zakończyło się z gorszym skutkiem dla kierującego jednośladem. Mężczyzna został ranny w wypadku i trafił do szpitala. Został tam przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które wezwano na miejsce wypadku.

Nieudane wyprzedzanie z opłakanymi skutkami

Po udzieleniu pomocy poszkodowanemu 33-latkowi na miejscu działania prowadzili policjanci z drogówki i technicy kryminalni. Z ich ustaleń oraz z zabezpieczonych śladów na miejscu wypadku, wynika że oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku. Ciągnik rolniczy z racji gabarytów nie mógł rozpędzić się do zawrotnych prędkości, do czego zdolny był motocykl. Kierujący motocyklem chciał wyprzedzić ciągnik, ale manewr ten nie do końca mu się udał. 33-letni motocyklista podczas wyprzedzania zderzył się ciągnikiem rolniczym, którym kierował 39-latek.

Policji udało się zbadać trzeźwość uczestników - byli trzeźwi.

Postępowanie w sprawie trwa. 

Michał Czubak

fot. KMP Białystok

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. wrzesień 2023 20:33