fot. PSP Kalisz
StoryEditorPOŻAR

Ogień zabrał im część gospodarstwa. Ruszyła pomoc dla pogorzelców spod Kalisza

30.06.2023., 09:30h
Sprzęt rolniczy, budynki i pożywienie dla zwierząt spłonęły w pożarze gospodarstwa w miejscowości Koźlątków (woj. wielkopolskie). Pogorzelcom można pomóc już w ten weekend.

Kalisz. Ogromny pożar gospodarstwa w Koźlątkowie

26 czerwca w Koźlątkowie (woj. wielkopolskie) wybuchł pożar. Ogień trafił część gospodarstwa. W budynku gospodarczym, który objęty został płomieniami, znajdowały się zwierzęta oraz sprzęt rolniczy, a także pożywienie dla tych zwierząt. Nie wszystko udało się uratować. Osoby trzecie, właściciele oraz strażacy wspólnymi siłami ewakuowali zwierzęta – nie ucierpiały w pożarze, ale ogień zabrał wszystko inne.

Akcja gaśnicza trwała 10 godzin

Strażackie działania rozpoczęły się kilka minut przed godziną 14, a zakończyły blisko 10 godzin później. - Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody w natarciu do wnętrza  z trzech stron budynku oraz prowadzono obronę pobliskich tuneli foliowych przy pomocy kurtyn wodnych. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do oddymiania oraz wywożenia balotów wykorzystując do tego ciągnik rolniczy i ładowarkę teleskopową. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono budynek przy pomocy kamery termowizyjnej – informuje st. kpt Paweł Piwoński z KM PSP Kalisz

Na miejscu pracowało 15 zastępów w sile 65 strażaków zawodowych oraz ochotników.

Poszkodowanemu rolnikowi można pomóc

Rolnicy pomagają sobie w miarę możliwości i pogorzelców nie chcą pozostawić samym sobie. Dlatego organizują dla nich piknik charytatywny, który odbędzie się 1 lipca w Koźlątkowie przy sali miejscowej jednostki OSP.

Chcielibyśmy prosić o skromne datki w postaci produktów typu siano, dla zwierząt, wiemy, że każdemu żyje się ciężko, ale choćby tyci od każdego może pomóc w ciężkiej sytuacji" – apelują organizatorzy charytatywnego pikniku.

Michał Czubak

Fot.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 13:41