fot. OSP Koźminek
StoryEditorPOŻAR

Ogromny pożar gospodarstwa koło Kalisza. Straty wynoszą ponad 1 mln złotych

23.11.2023., 12:30h
W środę po godzinie 21 doszło do dramatycznego zdarzenia w gospodarstwie rolnym w Starym Karolewie (woj. wielkopolskie). Pożar, który wybuchł w kurniku, przeznaczonym do hodowli drobiu, szybko przerodził się w groźne zjawisko zagrażające innym budynkom.

Kalisz. Kurnik czekał na drób, zamiast tego pojawił się ogień

Jak podały służby ratownicze, w chwili, gdy ogień został zauważony, planowano rozpoczęcie hodowli drobiu w dotkniętym budynku. Młodszy aspirant Jakub Jóźwiak z kaliskiej straży pożarnej podkreślił, że pożar rozpoczął się w kurniku, a na posadzkę została wyłożona słoma, co z pewnością przyspieszyło rozprzestrzenianie się płomieni.

" allowfullscreen="allowfullscreen">

Niemal 20 strażackich zastępów w akcji

Do akcji ratowniczej włączyło się imponujące 19 zastępów strażackich, które starały się skutecznie opanować pożar. Niestety, ogień zdążył już zająć dwa budynki o łącznej powierzchni 2500 metrów kwadratowych. Na szczęście, w wyniku szybkiej interwencji strażaków, nie odnotowano żadnych ran ani wśród ludzi, ani zwierząt.

Szacunkowe straty wynoszą ponad 1 milion złotych, a mogą być jeszcze większe

Szacunkowe straty związane z pożarem wynoszą ponad milion złotych. W trakcie pożaru spłonęło 40 ton zboża, urządzenia i maszyny gospodarcze. Dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru zostało wszczęte przez policję, a wyniki tych badań mogą dostarczyć istotnych informacji dotyczących tego tragicznego zdarzenia.

Michał Czubak

fot. OSP Koźminek

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. luty 2024 06:48