fot. KMP Nowy Sącz
StoryEditorWYPADKI

Pechowy dzień dla rolników spod Nowego Sącza. Dwa wypadki ciągników w 4 godziny

14.09.2023., 08:00h
W odstępie zaledwie 4 godziny doszło do dwóch wypadków z udziałem ciągników rolniczych pod Nowym Sączem. W obu ranni zostali rolnicy. Ale jedna rzecz ich łączy. Co dokładnie?

Ciągnik w rowie, kierujący w szpitalu

Pierwsze zgłoszenie dotyczące nieszczęśliwego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego zostało odebrane przez sądecką policję 12 września, kilkanaście minut przed godziną 12. Na obszarze miejscowości Brzezna, podczas prac polowych na stromym terenie, doznał obrażeń 77-letni mężczyzna. Został on przetransportowany do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wywrotka ciągnika na łące

Kilka godzin później, około godziny 15:40, w miejscowości Zagorzyn, 72-letni kierowca ciągnika rolniczego, prowadzący pojazd wraz z przyczepą, utracił kontrolę nad pojazdem z niejasnych na ten moment przyczyn. W wyniku tego incydentu pojazd zjechał z drogi gminnej i przewrócił się na pobliskiej łące. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Obecnie funkcjonariusze Komisariatu Policji w Starym Sączu prowadzą szczegółowe dochodzenie w celu ustalenia dokładnych okoliczności i przyczyn tych zdarzeń.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek na drodze

Apelujemy do kierujących pojazdami innymi niż rolnicze, by pamiętali o zachowaniu zdrowego rozsądku i upewnili się zanim rozpoczną manewr wyprzedzania takiego pojazdu. W przypadku znaku poziomego „linia podwójna ciągła” wyprzedzanie jest możliwe pod warunkiem, że linia ciągła nie zostanie przekroczona - w przeciwnym wypadku narażamy się na mandat w wysokości 200 złotych, a na nasze konto trafi 5 punktów karnych. Z apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zwracamy się również do kierujących pojazdami rolniczymi. Warto przypomnieć, że kierujący ciągnikiem i pojazdem wolnobieżnym ma obowiązek zbliżenia się maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, aby ułatwić manewr wyprzedzania innemu uczestnikowi ruchu. Trzeba też podkreślić, że decydując się na jazdę, bezwzględnie należy być trzeźwym. Ważne jest również posiadanie wymaganych kwalifikacji, a sam pojazd musi spełniać określone wymagania techniczne - przekazuje kom. Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

M. Czubak
​fot. KMP Nowy Sącz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 20:26