fot. KM PSP Kalisz
StoryEditorPOŻAR

Pożar chlewni w Wielkopolsce. Z ogniem walczyło 30 zastępów [FOTO]

02.06.2023., 14:30h
Służby gaśnicze z terenu Kalisza i okolic brały udział w akcji gaśniczej budynku inwentarsko- składowego w miejscowości Cienia Trzecia (woj. wielkopolskie). W budynku oprócz słomy i zboża znajdowały się żywe zwierzęta.

Kalisz. Pożar budynku inwentarsko- składowego w miejscowości Cienia Trzecia

31 maja w Cieni Trzeciej (woj. wielkopolskie) doszło do pożaru budynku inwentarsko- składowego. - W momencie przybycia pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia pożarem objęty był dach oraz poddasze, na którym składowana była słoma i zboże – mówi asp. sztab. Robert Radziszewski z KM PSP Kalisz. - Działania straży pożarnej polegały na pomocy w ewakuacji zwierząt hodowlanych, podaniu dziewięciu prądów wody na pożar oraz usunięciu słomy i zboża składowanego na poddaszu – dodaje strażak.

W trakcie działań z budynku ewakuowano 40 sztuk trzody chlewnej. Żadne ze zwierząt nie ucierpiało. Działania ratownicze trwały 10 godzin w których udział brało 30 strażackich zastępów.
Szacowane straty wyniosły około 600 tys. zł. Uratowano mienie o wartości około 1,5 mln zł.

Pożar zabudowań gospodarczych w Aleksandrowie

31 maja w Aleksandrowie (woj. śląskie) doszło do pożaru zabudowań gospodarczych. Za zgłoszenia wynikało, że pali się stodoła. Do akcji gaśniczej dysponowano 6 zastępów straży pożarnej, w tym 2 z JRG w Kłobucku i 4 zastępy z OSP.

Wewnątrz stodoły znajdowało się 11 ton zboża, skuter, kosiarka spalinowa oraz sprzęt rolniczy w tym prasa oraz śrutownik. W zdarzeniu nie ucierpieli ludzie, jak również zwierzęta gospodarcze.

Michał Czubak
Fot. KM PSP Kalisz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. wrzesień 2023 21:18